Streamlabs Yayın Anında Performans Düşüyor

nedenkiabi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, olayı direkt olarak özet geçmek istiyorum. Streamlabs programı ile yayın yapmayı denediğim zaman oyun içerisinde ve yayın üzerinde oynanmayacak kadar kasma oluyor. Streamlabs üzerindeki tüm video ayarlarını tek tek denedim, buna rağmen hiç bir işe yaramıyor. Örnek vermek gerekirse, Fortnite'da Destansı ayarlarda 120 - 90 arası FPS alırken Streamlabs açıp yayın yapmayı denediğimde bu sayı 50 - 40 FPS'e düşüyor ve bunu hiç bir şekilde çözemedim. Nedenini bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

MSI GTX970
32 GB RAM
i7-4790
120 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
OBS üzerinde denediğimde de aynı durum ile karşılaşıyorum yani o kadar gariptir ki büyük yayıncılar grafik kalitesi konusunda kayıp yaşamadan 1080 60 FPS yayın yaparken benim bu sistem ile yayın yapamam çok saçma bir durum 1080 istemiyorum ancak 720 60 FPS oyun içi ve yayın üzerinde kasılma yaşamadan yayın yapmak istiyorum
Hani cidden şunu merak ediyorum Nvidia shadowplay üzerinden video çektiğim de ayarları fulleyip 1080 - 60 FPS kayıt alabiliyorum ve hiç bir şekilde FPS düşmesi görmüyorum ancak bu durumu sadece yayın yapmayı denediğim de yaşıyorum yanımda bir arkadaşım daha var onun bilgisayarı çok daha iyi GTX 1080 i7 4.00 Ghz 32 GB ram sistemini kaba taslak söyledim daha yüksekti diye biliyorum onun bilgisayarında denediğim de ondada aynı problemi yaşadım yani oyun performansı değilde oyunun kalitesini bile düzgün bir şekilde yayına gösteremiyorum görüntü haraket edilmediğinde çok iyi haraket edildiğin de çamur

Zar zor bela kasma durumunu çözdüm sanırım ancak bu seferde yayında kalite sorunu yaşıyorum Fortnite oynuyorum ve hızlı oynadığım için çok etrafı döndürüp çeviriyorum ve görüntü inanılmaz kötü oluyor piksel piksel
Konuyu gören arkadaşlarımız bilinçsiz kalmasın diye bilgilendirme yapayım dedim tek bir bilgisayar ile yayın işini yapmak zor oyun ve kullandığımız program CPU odaklı olduğu için kasma veya yayında görüntü problemi yaratıyor bunun çözümü yeni bir yayın bilgisayarı almak ekran kartının osunun busunun iyi olmasına gerek yok Ram ve İşlemcisi sağlam olursa bir sıkıntı çıkmaz ekran kartı olarak çok kötü bir şey bile takabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    52,5 KB · Görüntüleme: 717
  • 2.png
    2.png
    47,8 KB · Görüntüleme: 663
  • 3.png
    3.png
    53,5 KB · Görüntüleme: 674
  • 4.png
    4.png
    125,2 KB · Görüntüleme: 554
Son düzenleme:
Tek bilgisayar üzerinde yapılacak bir iş değil ne yazık ki işlemcinizin çok güçlü olması gerekli, yayın yapılabiliyor ancak istenilen kalitede verilemiyor. Konu kilitlensin lütfen.

Geri
Yukarı