Streamlabs Yayın Anında Performans Düşüyor

nedenkiabi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, olayı direkt olarak özet geçmek istiyorum. Streamlabs programı ile yayın yapmayı denediğim zaman oyun içerisinde ve yayın üzerinde oynanmayacak kadar kasma oluyor. Streamlabs üzerindeki tüm video ayarlarını tek tek denedim, buna rağmen hiç bir işe yaramıyor. Örnek vermek gerekirse, Fortnite'da Destansı ayarlarda 120 - 90 arası FPS alırken Streamlabs açıp yayın yapmayı denediğimde bu sayı 50 - 40 FPS'e düşüyor ve bunu hiç bir şekilde çözemedim. Nedenini bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

MSI GTX970
32 GB RAM
i7-4790
120 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlatıyorum aynı sorun bendede var 2700x 16 gb 2833 mhz ram Gtx 1080 var

Assasins creed odsy açtığımda yayına start versemde aynı fps vermesemde StreamLabs (Obs ) uygulamasını açmam yeterli oluyor en az 20-30 fps etkiliyor işlemci yayın için müsait ama GPU ile mi sorun anlayamadım

Merhabalar bende Twitch uzerınde Streamlabs kullanarak yayın yapıyorum gayet guclu bır bilgisayarım var, aynı sorunu ben de yasıyordum ve şu şekilde çözdüm: Oyun içi FPS'yi 60'a sabitlediğinizde sorun çözülüyor. Daha oncekı surumlerınde boyle bır sorun yoktu ancak Streamlabs son surumunden sonra ben de aynı sorunu yasamaya başladım maalesef. Oyun içi FPS'yi 60'a sabıtleyın (hangi oyun olursa olsun), goreceksınız sorun cozulecek. Ancak bu sefer de oyun ıcınde yuksek FPS almanızın onune gecıyor ıster ıstemez.

Merhabalar bende Twitch uzerınde Streamlabs kullanarak yayın yapıyorum gayet guclu bır bilgisayarım var, aynı sorunu ben de yasıyordum ve şu şekilde çözdüm: Oyun içi FPS'yi 60'a sabitlediğinizde sorun çözülüyor. Daha oncekı surumlerınde boyle bır sorun yoktu ancak Streamlabs son surumunden sonra ben de aynı sorunu yasamaya başladım maalesef. Oyun içi FPS'yi 60'a sabıtleyın (hangi oyun olursa olsun), goreceksınız sorun cozulecek. Ancak bu sefer de oyun ıcınde yuksek FPS almanızın onune gecıyor ıster ıstemez.
Rekabetçi olmayan oyunlarda olabilir de, örneğin PUBG gibi rekabetin ön plana çıktığı oyunlarda ne kadar yüksek fps o kadar iyi, capture kart ile pc toplamaya kalksak zaten 15-20 kişi izliyor değmiyor. overclock yaptım ama yine de çok fark ettirmedi

Geri
Yukarı