Stres testleri parçayı garanti dışı bırakır mı?

rechtssprechung

Hectopat
Merhabalar, ben bilgisayarımın stabil çalışmadığını düşünüyorum. Şöyle ki, R6 oyununda, aynı haritalarda bir gün akıcı şekilde oynarken ertesi gün aynı şartlarda FPS droplar alıyorum. Sistemim;

GPU: Asus Dual Radeon RX 580 4GB OC
CPU: Intel i3 9100F
Anakart: Asus H310M-K R2.0
RAM: Kingston HyperX Fury 2666 MHz CL16 (işlemciden dolayı 2400 MHz kullanıyorum.)
PSU: Rampage 500W 80+
Depolama Birimi: WD 1TB 7200RPM HDD

Bu durum üzerine stres testi yaparak herhangi bir problem var mı öğrenmek istiyorum. Bir kaç sorum var;

1) Stres testi parçalara zarar verebilir mi?
2) Stres testi parçalara herhangi bir zarar verirse parçalar garanti kapsamı dışında kalır mı?
3) Stres testi sonucunda problemle karşılaşırsam garantiye yollamalı mıyım?
4) Stres testleri konusunda nelere dikkat etmeliyim? Hangi programları kullanmalıyım?

Şimdiden teşekkürler.

OCCT programını kullanabilirsin- stres testi parçaları garanti dışı bırakmaz -parçalar bozulmadikca garantiye gonderme- stres testi parçalara zarar vermez bir de işlemci i5 olsa daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parça bozulacak ise ya üstündeki bileşenin ömrü dolmuştur, ya da güç kaynağı artık son nefesini veriyordur.

Böyle yerlerde kimse garanti vermez. Sorumluluk almaz. Program da aynı şekilde. Yaptığın işlem, senin sorumluluğunda, bir parça zarar görürse sorumluluk benim değil, senin diyor. Sende bunu kabul ediyorsun.

Gene de sorumluluk kabul etmem :)

Parçalar bozuksa stres testi hata verir o zaman garantiye gönderebilirsiniz.
Garanti bozulmaz.

OCCT programını kullanabilirsin parçaları garanti dışı bırakmaz parçalar bozulmadikca garantiye gonderme parçalara zarar vermez bide işlemci i5 olsa daha iyi
Sadece i5 olsa iyi olur demek olmaz madem öneri yapıyorsun kaçıncı nesil hangi model onuda söyleyin

Geri
Yukarı