Şu an İmkanınız Olsa Yurt Dışına Gider Misiniz?

Şu an İmkanınız Olsa Yurt Dışına Gider Misiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    285
Bütün hoşgörüsüz insanlar bu konuya toplanmış sanki. Adam gitmek istemiyorum diyor, siz hahaha atıp "ne içiyorsun?" diyorsunuz.
Gitmek de nasıl gitmek. Aldığım maaş Türkiyenin 5 katı da olsa yaşayacağım hayat daha kötü olabilir. Yurtdışında yılda 100.000 dolar maaş alacağıma Türkiye’de 200.000 alırım daha iyi.
Bunu anlamıyorlar işte. Hayat bu kadar tozpembe değil arkadaşlar. Senin kendi ülkende kendine faydan yoksa, dünyanın hiçbir yerinde güzel bir hayat yaşayamazsın. Okulu bitirmemişsin, İngilizcen zayıf, pardon da nereye gidiyorsun?
Neresi berbat. Asıl siz ne yediniz ne içtiniz? AKP yönetimine ne gıcığınız var acaba? Bende size bunu soruyorum. Bende sormadan edemedim bu arada kararınıza benimde saygım var.
Konuyu siyasete çevirmeyin lütfen.

Bütün hoşgörüsüz insanlar bu konuya toplanmış sanki. Adam gitmek istemiyorum diyor, siz hahaha atıp "ne içiyorsun?" diyorsunuz.

Bunu anlamıyorlar işte. Hayat bu kadar tozpembe değil arkadaşlar. Senin kendi ülkende kendine faydan yoksa, dünyanın hiçbir yerinde güzel bir hayat yaşayamazsın. Okulu bitirmemişsin, İngilizcen zayıf, pardon da nereye gidiyorsun?

Konuyu siyasete çevirmeyin lütfen.
Evli çocuğu olan mesleğinde yerini almış bir insanla konuşuyorsun liseye gidip Yurtdışına çıkalım TRde bişi yok diyen biri ile muhattap değilsin.
Edit: Konuda genel etiketleyenlere yazdım sana değil 🙂

Gitmek de nasıl gitmek. Aldığım maaş Türkiyenin 5 katı da olsa yaşayacağım hayat daha kötü olabilir. Yurtdışında yılda 100.000 dolar maaş alacağıma Türkiye’de 200.000 alırım daha iyi.
Bu konuda çok haklısınız. Refah seviyesi orta yollu bir şekilde yaşayamayacaksam kendimi neden yorayım ki.

Neresi berbat. Asıl siz ne yediniz ne içtiniz? Akp yönetimine ne gıcığınız var acaba? Bende size bunu soruyorum. Bende sormadan edemedim bu arada kararınıza benim de saygım var.

Ekonomi berbat, işsizlik aşırı fazla, vaka 60bini geçmiş kimsenin umurunda değil aşı bile doğru düzgün yapamadık ve okullar bile açık, teknoloji anlamında gençelere destek verilmiyor, bu zamanda hala sınav yapma derdineler öğrenciler aşırı sitresli. Daha saymama ihtiyaç var mı?

Geri
Yukarı