Şu an Windows 11'e geçilir mi?

Birde evet performans kısmı var bende 4GB ram'e yakın kullanıyordu boşta Windows 11 kullanmak için bence 8 GB Ram altı ve R5,i5 altı sistemler sıkıntı yaratabilir.
Zaten yeni nesil sistemler için yazılan bir işletim sistemi olduğunu TPM 2.0'ı zorunlu tutmasından anlayabiliyoruz. Böyle bir sistemde bu şekilde çalışması beni hayrete düşürdü hocam.

Ben bu işletim sistemini i5 650, GT 740 ve 8GB RAM içeren bir sistemde günlük olarak stabil şekilde kullanabiliyorum. Ne alakası var? Hatta Windows 10'dan daha stabil çalışıyor.
Bilerek abarttım. Stabilite konusunda aynı zaten 11 gereksiz sürüm güncelleme olarak gelse daha mantıklı olurmuş. Öyle ki NT sürümü bile hala 10.0.

Zaten yeni nesil sistemler için yazılan bir işletim sistemi olduğunu TPM 2.0'ı zorunlu tutmasından anlayabiliyoruz. Böyle bir sistemde bu şekilde çalışması beni hayrete düşürdü hocam.
Ama buda pek doğru gelmiyor ya En azından Windows 10 desteklersin 11 ile beraber Biz Windows 10'u bırakıyoruz 11 dışı işletim sistemi desteklemeyeceğiz demek çok mantıklı değil insanlar sırtlarını Windows'a dönmeye başladılar Linux kullanımı artacak gibi görünüyor Windows 10 desteği bitince.

Ama buda pek doğru gelmiyor ya En azından Windows 10 desteklersin 11 ile beraber Biz Windows 10'u bırakıyoruz 11 dışı işletim sistemi desteklemeyeceğiz demek çok mantıklı değil insanlar sırtlarını Windows'a dönmeye başladılar Linux kullanımı artacak gibi görünüyor Windows 10 desteği bitince.
Microsoft, Windows 11'de TPM 2.0'ı zorunlu hale getirerek çok büyük bir hata yaptı.

😀
Saçma bir açıklama olmuş dostum kusura bakma ama. "Olabiliyor, gibi" tarzı ifadeler tamamen kişisel bir bakış açısı. Sadece kötülemek içinmiş gibi. Evet nesnel değil diye yazılmış ama bir anlam çıkaramadım.

3200G ve RX570 ile kullanıyorum. Çıktığı günden beri değil Windows bana yükleyebilirsin dediği günden beri. 10'a göre kasma değil ama bir hantallık söz konusu ayrıca aynı şeyi üst üste yapınca mesela sağ alttan ses ve ağ menüsünü sürekli aç kapa gibi hareketlerde genel bir takılma oluyor gezginde. Sistemin nasıl bilmiyorum ama bende 3200G RX570'e Windows 11 de zaten Windows 10 da zar zor yettiği oyunlarda ağır darboğaz yapıyor. Yani ne kadar bilemem ama genel bir işlemci yükü var 11 de. Yukarıda RAM'in 4 GB kullanıldığı yazılmış.
AMD Ryzen 3 3200G-Snowman M200/MSI B450 Tomahawk Max/Rog RX570 4GB/ 8+16 3000Mhz(3200Mhz OC)/WD SN550 500GB/TpLink Archer T4E/Sharkoon Nightshark+ Corsair 2xAF140 2018/ Zalman ZM600 gibi 24 GB RAM'de 4 GB altını bende görmedim genellikle Edge ile YouTube videosu izlerken 6'larda geziyor (arka planda nzxtcam, DC, Afterburner, Steam vb. şeyler açık). RAM fazla olduğu için bana bir sorun yaşatmadı ama 8 GB ve ekran kartsız bir cihaz için Windows 10 daha mantıklı olacaktır. Hala yüklenir mi dersek sistemin belki 25k olmasına gerek yok ama nispeten eski bir sistemse 8 GB RAM varsa gibi sebeplerden bence geçilmesi gerekmiyor. Ben tasarımını sevdim ve hantallığı rahatsız etmedi. Tek derdim darboğaz mevzusu oda çok koymuyor az oynuyorum. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılır ama doğru dürüst çalışabilmesi için en az bir 25.000 liralık sisteminizin olması lazım herhalde.

Lan ne alaka Monster Abra A5 V16 sisteme sahibim 7000 liraya aldım ve cayır cayır açıyor siz ne diyorsunuz pardon da.

Ben bu işletim sistemini i5 650, GT 740 ve 8 GB RAM içeren bir sistemde günlük olarak stabil şekilde kullanabiliyorum. Ne alakası var? Hatta Windows 10'dan daha stabil çalışıyor.

Hocam onu geçtim benim 2 GB RAM'i olan Intel atom N550 işlemcili 500 GB HDD'si olan sistemim nasıl Windows 11 kaldırdı hatta açtı @asd674 hocam bilir.

Son düzenleme:
Lan ne alaka Monster Abra A5 V16 sisteme sahibim 7000 liraya aldım ve cayır cayır açıyor siz ne diyorsunuz pardon da.
Abra A7 ile win11 kullanıyorum. Oyun oynuyorum ve grafik tasarımı yapıyorum. Win10 yüklüyken güç bela elli çeşit ayar yapıp birçok program kullanıp bir stabilite yakalayınca bozulmasın diye güncellemeleri kapatır sürekli temizlik vs defenderi engelle ile uğraşıp duruyordum. Genelde ısı yüksek oluyor fanlar sık sık tam güç çalışıyordu. Ardından win 11 yükledim. Yılıp usandığım o ayarlar vs hiç yapmadım güncelleme vs hepsi açık. Tek kelime ile enfes. Sadece iki önceki güncelleme ile hissedilir bir hantallık oldu ardından gelen güncelleme ile eski performansına kavuştu. Dert tasa yok uğraşmak yok. Win 10 ile 11 arasında ısınma yönünden %50 fark var, win 11 ile gayet güzel çalışıyor abra.

Geri
Yukarı