Şu an Windows 11'e geçilir mi?

AMD sistemler de fTPM özelliğinin açılması oyunlar da sorunlar yaratabiliyordu fakat bu çözüldü. Windows 11'e yıldönümü güncellemesinden (sürüm 22H2) sonra geçmeniz daha iyi olabilir. Yine de makinenizin Windows 11'i nasıl çalıştırdığını görmek istiyorsanız Windows 11'e yükseltme olarak (veri kaybını önlemek için) geçebilirsiniz.

Saçma bir açıklama olmuş dostum kusura bakma ama. "Olabiliyor, gibi" tarzı ifadeler tamamen kişisel bir bakış açısı. Sadece kötülemek içinmiş gibi. Evet nesnel değil diye yazılmış ama bir anlam çıkaramadım.
Peki neden olabiliyor tarzı ifade kullandım her sistemde aynı sıkıntılar olmuyor çünkü AMD Ekran kartı olan arkadaşım kurduktan sonra görüntü ile ilgili sıkıntı yaşamadı ama bende Nvidia Ekran kartı var ve bazı oyun ve özelliklerde erişemiyor hata alıyorum örnek vermek gerekirse Pil ayarlarını açamıyorum , Ses ayarlarını açamıyorum, USB belleğimin adını değiştirince Explorer çöküyor ve daha sayamayacağım değişik değişik hatalar var ama bunlara herkes denk gelmeyebileceği için olabiliyor dedim.

Donanımlı bir sistemde 2 kez Windows 11 kurdum, biri temiz kurulum diğeri upgrade şeklinde. Ancak her seferinde tekrardan Windows 10'a döndüm. Bunun sebebi ise gayet basit çünkü stabilite sorunları var. Ve siz sormadan önce söyleyeyim 10. nesil i5 işlemci ile denedim ancak bu maalesef ki çöp olduğunun ve optimizasyon olarak Vista'nın daha iyi olduğunun gerçeğini değiştirmez. Özetle Windows 10'da kalmanızı tavsiye ederim.

Donanımlı bir sistemde 2 kez Windows 11 kurdum, biri temiz kurulum diğeri upgrade şeklinde. Ancak her seferinde tekrardan Windows 10'a döndüm. Bunun sebebi ise gayet basit çünkü stabilite sorunları var. Ve siz sormadan önce söyleyeyim 10. nesil i5 işlemci ile denedim ancak bu maalesef ki çöp olduğunun ve optimizasyon olarak Vista'nın daha iyi olduğunun gerçeğini değiştirmez. Özetle Windows 10'da kalmanızı tavsiye ederim.
İyi ki Optimizasyon ve Stabilite olarak Mac OS Ventura gibi değil.

Windows 10'daki ekran kartı sürücüsü çökmesinden kaynaklı mavi ekranı Windows 11 Insider da yaşamıyorum. Windows 10 boşta alev alan laptop şu an da ısınmıyor. Windows 11 stabil sürümde sorun yok. Insider da benim gördüğüm tek hata IDM ile bir dosya indirip klasörü aç dediğiniz zaman. Beyaz ekranda kalan dosya gezgini sorunu var. O da sadece IDM de oluyor normal açtığınızda sorun yok.

Microsoft, Windows 11'de TPM 2.0'ı zorunlu hale getirerek çok büyük bir hata yaptı.

Aslında yapmadı şu an TPM olan sistemler Windows pini şifreleniyor.

Windows 11 ve diğer Windows işletim sistemleri her cihazda beklendiği gibi çalışmaz, ki bunun garantisini de veren yok. Bazıları ilk Insider Preview sürümünden berri sorunsuz kullanır, bazıları RTM sürümünde sorunlar yaşar ya da uyumsuz sitem de kullanır vs. Ben konu sahibine şahsi olarak söylüyorum, yani geçmek istiyorsanız bir hak vermeniz iyi olabilir. Çünkü Windows 11'in Windows 10'dan daha iyi çalışma ihtimali var ve belki de Windows 10'da yaşadığınız sorunları bu sürümde yaşamayacaksınız. Ya da Windows 10'dan daha kötü çalışacak, yani makinenizin vereceği yanıta bağlı. Biz burada öngörülerimizi ve tavsiye ettiğimiz zamanı söyleriz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı