Şu anda site kurmak mantıklı mı?

Farukturkan

Femtopat
Daha fazla  
Kafamda birkaç tane iyi olabilecek fikirler var. Fakat AdSense gelirlerinin yerlerde olduğunu söyleyen birçok insan var. Örneğin tıklama başına 1 kuruş gibi. 30k ziyaretçiye 200TL verdiğini de söyleyen çok kişi var. Maalesef yabancı içerik üretecek kadar bilgiye sahip değilim ondan dolayı Türkçe olarak devam edeceğim.

Bir de heves ettiğim bir türde rekabet çok fazla. Bu şekilde düzenli içerik girerek bunların üzerine çıkmak mümkün müdür? Yoksa boşa kürek çekmek gibi bir şey mi?

Rekabet fazla ve siz acemiyseniz inanın onlarla baş etmek çok ama çok zor bir ihtimal.

Ancak planlı bir çalışmayla gireceğin konu ile ilgili google arama kelimelerini araştırıp arama hacimlerini göz önünde bulundurarak, başlık ve alt başlıkları buna göre belirleyerek gireceğin içerikler işe yarayabilir.

Bende bir süre önce bir teknoloji bloğu açtım ve düzeni içerik girdim. İçeriklerim özgündü. Girdiğim 2 içerikten biri kesin googledan hit almaya başladı. Benim içerik girmeye vaktim olmadığı için hit düştü ve kısa süre önce adsense hesabı ile birlikte sattım.

Bu arada ek bir bilgi vereyim. Sen siteni ve adsenseni aç. Adres doğrulamanı yap. İlk ödemeni al. Hiç bir şey yapmasan bile ödeme almış pinli adsense hesapları 15binlere satılıyor.

Hocam site kurma işi zahmetli içeriğin telifi olup olmadığından tutun isim hakkından alan adıdır vs bunların masraflarını düşünmelisiniz. Haber sitemi sırf bu yüzden kapattım ama akıcı olmak düzenli olmak yapacağın her işte seni öne çıkartır tabiki. Reklam vererek de destekleyebilirsin. Bana göre site işi içeriğe bağlı olarak güzel iş

Rekabet fazla ve siz acemiyseniz inanın onlarla baş etmek çok ama çok zor bir ihtimal.

Ancak planlı bir çalışmayla gireceğin konu ile ilgili google arama kelimelerini araştırıp arama hacimlerini göz önünde bulundurarak, başlık ve alt başlıkları buna göre belirleyerek gireceğin içerikler işe yarayabilir.

Bende bir süre önce bir teknoloji bloğu açtım ve düzeni içerik girdim. İçeriklerim özgündü. Girdiğim 2 içerikten biri kesin googledan hit almaya başladı. Benim içerik girmeye vaktim olmadığı için hit düştü ve kısa süre önce adsense hesabı ile birlikte sattım.

Bu arada ek bir bilgi vereyim. Sen siteni ve adsenseni aç. Adres doğrulamanı yap. İlk ödemeni al. Hiç bir şey yapmasan bile ödeme almış pinli adsense hesapları 15binlere satılıyor.
Buna niche kelime mi diyorlar popüler kelime demek herhalde. bunları nerden bulabiliriz?

Geri
Yukarı