Su canlı mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ha şöyle işte bu kadar ya kalıplara o kadar takılma. Helal olsun sana yaw bunu bu kadar kolay anlayanı görmemiştim :) gerçek adın nedir öğrenebilir miyim :)

@Barış Can KURT Vikipedi'den kopyala yapıştır yapmışsın. Bari linkleri temizleyeydin. Neyse. :)

6 yıldır quantum fiziği ile haşır neşirim. Bu tür konular gerçekten çok çok fazla bilgi birikimi olmadan ve herhangi bir inanç ile kendine ket vurmamış biri olmadan tartışılamaz, yoksa vakit kaybıdır bence. Kaldı ki böyle bir ortamda herkes her mesajında kendi fikrini kendi tezini ispatlamaya çalışacağından olay bilimsellikten çıkar hem de hiç girmeden. :D

Ayrıca ben sadece bilimsel yönden değil felsefi yönden de derin olan insanlar ile fikir paylaşmayı çok severim. Ama burada olmamış sanki. :mutlu:

''What the bleep do we know'' adlı belgeselden bir alıntı yaptım paylaştım. Adama şartlatan deyip başka birinin onu yalanladığı yazıları paylaştı. Her beyin kendi yanılgı payı ile karar veriyor, algılıyor, idrak ediyor. Buna bilim adamları da dahil. Yeryüzündenki her bilgi belli bir yanılgı payı olan insan beyninden çıkıyor ve yine belli bir yanılgı payı olan birden fazla insan beyni tarafından onaylanıyor. Şahsi farkındalığımı ve quantum fiziği üzerine çok hayal geliştirici bulduğum o belgeseli böylesine '' Harun Yahya vs Ateist '' kapışması gibi bir üslupla çürütmeye çalışmanız garip. Neyse merakla okuyorum yorumları. :ıslık:

@Barış Can KURT Vikipedi'den kopyala yapıştır yapmışsın. Bari linkleri temizleyeydin. Neyse. :)

6 yıldır quantum fiziği ile haşır neşirim. Bu tür konular gerçekten çok çok fazla bilgi birikimi olmadan ve herhangi bir inanç ile kendine ket vurmamış biri olmadan tartışılamaz, yoksa vakit kaybıdır bence. Kaldı ki böyle bir ortamda herkes her mesajında kendi fikrini kendi tezini ispatlamaya çalışacağından olay bilimsellikten çıkar hem de hiç girmeden. :D

Ayrıca ben sadece bilimsel yönden değil felsefi yönden de derin olan insanlar ile fikir paylaşmayı çok severim. Ama burada olmamış sanki. :mutlu:

''What the bleep do we know'' adlı belgeselden bir alıntı yaptım paylaştım. Adama şartlatan deyip başka birinin onu yalanladığı yazıları paylaştı. Her beyin kendi yanılgı payı ile karar veriyor, algılıyor, idrak ediyor. Buna bilim adamları da dahil. Yeryüzündenki her bilgi belli bir yanılgı payı olan insan beyninden çıkıyor ve yine belli bir yanılgı payı olan birden fazla insan beyni tarafından onaylanıyor. Şahsi farkındalığımı ve quantum fiziği üzerine çok hayal geliştirici bulduğum o belgeseli böylesine '' Harun Yahya vs Ateist '' kapışması gibi bir üslupla çürütmeye çalışmanız garip. Neyse merakla okuyorum yorumları. :ıslık:

6 yıllık quantum fiziği birikiminizin olması ne güzel. 15 yaşında başladınız sanırım bu alanda çalışmaya. Ben üniversite sınavına tekrar hazırlanan basit bir öğrenciyim, sizin gibi 6 yıllık quantum üstadı değilim. Wikipedia' dan yararlanıyorum, bu bir sorun teşkil ediyorsa bilelim. Ayrıca Wikipedia' ya katkıda bulunan birisi olarak oraya yazılanların benim gibi gönüllüler tarafından yazıldığının da farkındayım. Fakat naçizane kimya bilgim ile zaten emin olduğum bir konuyu, güzel bir yazı ile sunmak istedim. Bilim bölümünde felsefe tartışamadığımız için de kimse kusura bakmasın.

Son düzenleme:

O adama rahatlıkla şarlatan derim. İşi ticarete vurmak için zerre bilimselliği olmayan şeyleri insanlara yutturmaya çalışıyor. Bilim kanıtlar üzerinden yürür. Pozitif bilimler felsefe ile de ilgilenmez. Felsefe kendini geliştiremediği için çağımızda açıklama işlevini yitirmiştir.

Bir de şu su kaç dil biliyor ondan bahsetse fena olmayacak. Mesela bu amca bana kendi dilinde küfretse ben anlamam. Ama su anlıyor bak.

@Carnage86 Evredeki tüm maddeler kuantum dolanıklık diye bilinen bir iletişim içindedir. Var olan tüm partiküllerin bir titreşimi vardır. Düşünce esnasında nöronlar arasında sinaptik iletişim gerçekleşirken ortaya bir elektro manyetik alan çıkar ve bu manyetizmayı ne kadar idrak ettiğinle orantılı olarak anlayabileceğin bir şekilde çevresindeki en yakın partiküllere etki eder. Yani etki alanı sonsuz ama etki düzeyi gittikçe düşer. Neyse, ben su canlıdır veya cansızdır demedim. Mutlak gerçeği idrak edebileceğimizi düşünmüyorum bu benim fikrim. Bu yüzden her farkındalık seviyesinden fikre ve yoruma talibim. Amacım bir nokta bulup ''Hah işte mutlak gerçek, artık yeter aydınlandığım az kafa dinleyeyim'' değil.

11 boyutlu süper sicim teorisi üzerine 3 tane profesör ile görüştüm. Işığın ikili yapısını bu teori ile ispatlamak için lise bittikten sonra 1 yıllık boş sürecimde bununla ilgilendim. Yapamadım ama hala umutluyum ileriki yaşlarda peşini bırakmayacağım.

Deneylenemeyen her teori felsefedir. Ben felsefeden bağımsız bir bilim düşünemiyorum, bu konuları çok yanlış anlamışsın bence.

Su canlıdır. Cansız bir varlık canlı varlığa, nasıl can verebilir. Meta Fizik işte burda devreye giriyor. Su istediği için canlı olmadı. Allah can verdi suya. Örnek: Okunmuş su dediğimiz olay, şimdi basit gelebilir ama öyle değil. Japon araştırmacı Dr.Masaru Emoto bunu ispatladı. Bu kaynaktan okuyabilirsiniz.
OKUNMUŞ SUYUN ETKİSİNİ BİLİM DE KANITLADI - Gazete32 - Isparta Haberleri - ısparta haber - Gazete32 – Isparta Haberleri – ısparta haber
Cansız bir varlık canlı varlığa can veriyorsa kendini de canlı yapabilir mi hocam?
Sorum bu kadar teşekkürler.

Burada istediğimiz kadar süslü sözlerle beynimizi, bilgilerimizi dökebiliriz ama canlı cansız kavramının ne olduğu konusunu kesinleştirmeden bir yere varamayız. Bu konu "Din, inanç, tanrı" gibi fazlaca soyut fazlaca yoruma açık bir konu değil bence. Sonunda "Budur" denilebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı