Su teması sonrası bilgisayar açılmıyor

xDogan159

Hectopat
Daha fazla  
Dün sabah kardeşim masaya su dökmüş, masadan kasanın içine damlamış(kasanın üstü açık fan deliklerinden girmiş). Ardından PC'yi açmaya çalışmış açamamış. 2 saat sonra kalktım kasanın içini açtım ıslak bir yer yoktu fakat peçeteyle sildim bazı yerleri. Ardından fön makinesiyle(soğuk) her yeri kuruladım tekrar denedim yine olmadı. Aradan 26 saat geçti kasanin kapağı açık bekliyor sizce denemeli miyim?
Sizce bir şey olur mu? GTX 1060'lı falan kasa, inşallah sıkıntı olmaz.

Dün sabah kardeşim masaya su dökmüş, masadan kasanın içine damlamış(kasanın üstü açık fan deliklerinden girmiş). Ardından PC'yi açmaya çalışmış açamamış. 2 saat sonra kalktım kasanın içini açtım ıslak bir yer yoktu fakat peçeteyle sildim bazı yerleri. Ardından fön makinesiyle(soğuk) her yeri kuruladım tekrar denedim yine olmadı. Aradan 26 saat geçti kasanin kapağı açık bekliyor sizce denemeli miyim?
Elektrik kaçağı olur mu bilemem fakat tavsiyem tek tek parçaları sök ve soket yerlerinin kontrol et ıslak yer varsa kurula, Ram , ekran kartı, hard diske bak eğer ana kartta bir sıkıntı varsa ona bir şey yapamazsın hatta bildiğim kadarıyla ana kart tamir dahi olmuyor.

Bütün parçaları söküp teker teker uçlarını nemli bir bezle silip kurutacaksın. Çalışmaz ise bunun tamiri yok :(

Şimdi üst havalandırmanın direkt altında ekran kartı duruyor yatay. Ona gelmiş olma ihtimali yüksek. Altta PSU var ona gelmiş olabilir. Bilen birinin bakması lazım. Öyle parçaları alıp rastgele bir bilgisayara takma onlarıda bozar ıslaksa eğer.

Mesajlarınız için teşekkür ederim, parçaları tek tek kuruttum 30 saat falan oldu. Daha demin taktim çalıştırdım, ekran kartı güç tuşh ışığı yanıp hemen söndü sorun psu da mı?

Yorumun için sağol ama onu bende biliyorum boş yorum bence bu. Sormak istediğim, ekran kartı ışığı yandı söndü, ekran kartı çalıştıysa anakart ve ekran kartında sıķıntı yok mudur sorun nerde?

Yeni konular

Geri
Yukarı