Montaj Sonrası Bilgisayar Açılmıyor

Dosya Ekleri

• 20200515_220533.jpg
    20200515_220533.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 14
BIOS pilini çıkartıp deneyin, o esnada da sadece kasa içindeki bütün bağlantıları alacak şekilde kasanın içini net bir şekilde çeker misiniz? Yani anakarta giren çıkan bütün kablolar nereden geliyor nereye bağlanıyor görelim.
Sata 3 yazan yerin en alttaki yerine taktım doğru mudur?
Doğrudur. Diğer dediklerimi de yaparsanız montajdan kaynaklı hata var mı görmüş oluruz. BIOS ekranı gelmiyorsa sıkıntı.

BIOS pilini çıkartıp deneyin, o esnada da sadece kasa içindeki bütün bağlantıları alacak şekilde kasanın içini net bir şekilde çeker misiniz? Yani anakarta giren çıkan bütün kablolar nereden geliyor nereye bağlanıyor görelim.

Doğrudur. Diğer dediklerimi de yaparsanız montajdan kaynaklı hata var mı görmüş oluruz. BIOS ekranı gelmiyorsa sıkıntı.
Tamam mıdır sadece bunlar takılı
Tamam mıdır sadece bunlar takılı
Psunun önündeki takılı kablo üstünde cpu yazan kablo

Dosya Ekleri

• 20200515_221937.jpg
    20200515_221937.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 12
  • 20200515_221911.jpg
    20200515_221911.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 9
HDD ye takılı sata kablosunu çıkarın, USB yi de takmayın bu şekilde açıp hiçbir şeye basmayın, sisteme görüntümü gelmiyor yoksa kilitlendiği için mi size öyle geliyor anlaşılsın. Açılışta herhangi bir depolama bulamadığı için en azından hata ekranı çıkacaktır.

HDD ye takılı sata kablosunu çıkarın, USB yi de takmayın bu şekilde açıp hiçbir şeye basmayın, sisteme görüntümü gelmiyor yoksa kilitlendiği için mi size öyle geliyor anlaşılsın. Açılışta herhangi bir depolama bulamadığı için en azından hata ekranı çıkacaktır.
Hiçbir sey takılı değil yine siyah ekran var sadece hiçbir şey gelmiyor hata bile

Peki daha önce sistem kurtarma hatası veriyordu, siz ne yaptıktan sonra görüntü alamamaya başladınız?

Ekran kartını soktum taktım oturduğundan eminim yine hata bile gelmiyor ekran kartı için herhangi bir kablo gerekli değil de mi ?

Ekran kartınızın ne olduğunu bilmiyorum, görselden anladığım kadarıyla harici bir güç girişi yok gibi ama emin değilim.
Daha önce sistem kurtarma hatası veriyordu, siz ne yaptıktan sonra görüntü alamamaya başladınız?

Ekran kartınızın ne olduğunu bilmiyorum, görselden anladığım kadarıyla harici bir güç girişi yok gibi ama emin değilim.
Daha önce sistem kurtarma hatası veriyordu, siz ne yaptıktan sonra görüntü alamamaya başladınız?
Hddyi söküp usbyi taktıktan sonra siyah ekrandi şimdi siyah ekran hddyi taktigimda geliyor sorun çözme kapatıp açtığımda hdd olsada yine simsiyah olabiliyor ama tak çıkar yaptıktan sonra geliyor o sorun ekranı
Ekran
Ekran kartı gt7200 gs tarzı bir sey 2008 model
Bir de böyle bir kablo çıkardım cd tarafından yeni anakartta buna uygun bir giriş yoktu bir alakası olabilir mi üstünde hdd cable yazıyor ama cd tarafından geliyor hdd ile bir bağlantısı yok

Dosya Ekleri

• 20200515_230556.jpg
    20200515_230556.jpg
    878,2 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı