Su teması sonrası bilgisayar açılmıyor

Mesajlarınız için teşekkür ederim, parçaları tek tek kuruttum 30 saat falan oldu. Daha demin taktim çalıştırdım, ekran kartı güç tuşh ışığı yanıp hemen söndü sorun psu da mı?
Benim vaktim yoktu yazamadım ya. Bak işte şimdi konuşacağım ama çok ağır olacak. Musluk suyu dökülmüş bileşenlerin üzerine. Düzgünce açıp gerekli ekipmanla ve alkolle temizliği yapılana kadar sisteme elektrik verilmemesi lazım. Ama yok arkadaşlar sanki saç kurutuyor. Belkide çocuk kurtaracaktı sistemi. Verdiğiniz yalan yanlış bilgiler yüzünden harcadınız.

Çok kötü oldu. Sizce hangi parçalarda problem olabilir çünkü ekran kartına ışık geldi, ekran kartına geldiyse anakartta bişey olmamıştır herhalde, bilmiyorum sıkıntı olan hangi parçalar? Yarın sinerjiye mail atıp kasayı onlara göndermeye çalışacağım zor ama bakalım.
Peki güç kaynağına baktın mı? Eğer ıslaksa ve kısa devre yapıyorsa açar açmaz kapatma ihtimali yüksek.
Su sadece gelse bile dışındaki parçasına geldi yani herhangi bir temas olamaz içindeki parçalarla.
Arkadaşlar lütfen yardım. Bu gün prizin bozuk oldugunu farkettim. Başka prizde tekrar denedim her şey çalıştı(ekran kartı takılı değildi) aradan 10 dakika sonra ekran kartını taktım çalıştırdım, fakat yine aynı tık yok bilgisayarda.
Lütfen yardım, Prizin bolduğunu olduğunu farkettim, başka prize taktım çalıştı( ekran kartı olmadan). Ekran kartini takip denedim yine aynı tık yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı