SU630 SSD %100 disk kullanımı

Bende SU630 kullanıyorum ancak 1 yılı aşkın oldu hiç bu şekilde hata almadım.Bence farklı yazılım bu soruna neden olabilir.
Benzer bir başlıkta görmüştüm elektrik kesintisi sonucu %100 disk sorununun olduğunu söylemişti daha sonra biosu sıfırlayınca düzeldiğinden bahsetmişti bios ile alakalı olabilir mi ? Biosum güncel bu arada.

Denedikten sonra döneceğim teşekkürler.

Adata'nın kendi programı yüklü.
Malwarebytes kullanıyorum tarama yaptım temiz çıktı.
Teşekkürler.

Evet anti virus programımdan tam tarama yaptım temiz çıktı teşekkürler.

Denedim ve sorun hala devam ediyor.
PC'nin güç şalterini kapatıp fişini çıkarıp taktığımda ve açtığımda gayet hızlı ve sağlıklı açılıyor ama aynı problem tekrar yaşanmaya başlıyor.

Program üzerinden s. M. A. R. T verilerinizi paylaşın. S. M. A. R. T üzerinden bad blocklar gözükmüyorsa attığım linkten HD sentiel indirip kontrol edin.

Aynı sorunu yaşamışız...

Program üzerinden S.M.A.R.T verilerinizi paylaşın.
Screenshot_17.png

Screenshot_18.png

Aynı sorunu yaşamışız...

Aynen öyle ne rezil bir şey anlamış değilim format atmayı düşünüyorum bir yararı olur belki sorunu arıyorum eğer bulamazsam garantiye göndermeyi düşünüyorum. Sistemim donanım arşivi epic, incehesaptan satın almıştım ancak parça değişimi veya iade kabul ederler mi bilmiyorum kafam çok karışık.

Son düzenleme:
Aynen öyle ne rezil bir şey anlamış değilim format atmayı düşünüyorum bir yararı olur belki sorunu arıyorum eğer bulamazsam garantiye göndermeyi düşünüyorum. Sistemim donanım arşivi epic, incehesaptan satın almıştım ancak parça değişimi veya iade kabul ederler mi bilmiyorum kafam çok karışık.

Formatta bir süre idare edecek kıvama geliyor ama çok sürmez. En garanti iş benim yaptığım gibi yeni bir SSD alıp onu sistem için kullanmak Adata'yı garantiye yollayıp gelen sıfırı sadece oyun depolamak için kullanmak.

Yani benim 9 yıllık HDD bile daha iyi hocam bundan. Bu SSD ölmüş resmen şu an. 20 yıllık IDE HDD'ler gibi hızı. İade edin hiç uğraşmayın imkan varsa. Bir de CrystalDiskInfo'dan resmini çekip atın bir SSD'nin. Ayrıca biraz boşaltın SSD'yi. Onun da etkisi var. %99 doluluk ney?

Yeni konular

Geri
Yukarı