SU630 SSD yazma hızı düşük

KrafteR boii

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar bende Adata SU630 var okuma hızı yüksek ama yazma hızı düşük. Fotoğraf ektedir.

1595102560444.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki konuda da görebildiğiniz üzere aldığınız SSD kronik sorunlu. Keşke almasaydınız iade etme şansınız varsa iade edin.

Aşağıdaki konuda da görebildiğiniz üzere aldığınız SSD kronik sorunlu. Keşke almasaydınız iade etme şansınız varsa iade edin.

480 GB daha şimdi SATA 2 portundaydı 3'e taktım gene aynı cyristaldiskte
peki
@White Chocolate Mocha haklı. Adata SU6xx serisi kronik sorunlu.
sisteme zarar verir mi bir de beni idare eder mi kurbandan sonrasına vs alırım mesela 1 buçuk 2 ay gibi

Son düzenleme:
Merhaba

1) TRIM komutunu kontrol edin.

Komut isteminde yönetici olarak

fsutil behavior query DisableDeleteNotify komutunu çalıştırın ve DisableDeleteNotify = 0 değerinin Sıfır olduğunu doğrulayın.

2) AHCI Modunun etkin olup olmadığını kontrol edin

1595106211708.png

AHCI devre dışı bırakılmışsa ve Windows 10'da etkinleştirmek istiyorsanız İnternet'te Windows 10 AHCI etkinleştirme makalelerine bakın.

3) BIOS ayarlarınızda onboard VGA etkin ise kapatın.
4) BIOS ayarlarınızda ilk sıradaki boot öğenizi kontrol edin farklı ise SSD olarak değiştirin.
5) SATA bağlantı noktanızı kontrol edin ilk bağlantı numaralı SATA portuna (genellikle SATA 0 numaralı) SSD bağlantınızı yaptığınızdan emin olun.
6) SATA bağlantı portunuzun 6Gbps olup olmadığını kontrol edin.
7) SATA veri kablonuzu değiştirerek sağlamlığından emin olun.
8) Ürün yazılımınızı güncelleyin çıkmış olan yeni firmware var ise ürününüze yükleyin.
9) Güç yönetimi ayarlarınız dengeli veya gün tasarrufu olarak seçili ise yüksek performans olarak ayarlayın.
10) Anakart chipsetinizin eksi bir model olup olmadığını kontrol edin. Anakart BIOS yazılımınızı güncelleyin.
11) İşletim sisteminiz ile uyumlu anakartınıza ait en son sürüm chipset sürücülerini yükleyin.
12) Hızlı başlatmayı devre dışı bırakın.
13) Antivirüs yazılımınızı kaldırarak tekrar test edin.
14) Test başlamadan önce başka uygulamaların arka planda SSD üzerinde yük oluşturmadığından görev yöneticisinden diskleri kontrol ederek emin olun.
15) Bilgisayarı portable bir işletim sistemi ile USB'den boot yaparak testi tekrar edin.
16) SSD diski diğer bir bilgisayara 2 nci disk olarak bağlayın ve testi tekrar edin.
17) Başka test yazılımları ile kontrol edin.
18 ) Kontrol edin.

1595109266977.png

Sonuç olarak verim alamaz iseniz ürünü test raporları ile birlikte değişime veya garantiye gönderin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı