SU630 SSD'li sistemin bir anda donması

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçen yaz aldığım bilgisayar aniden donmaya başladı. Önceden de oluyordu ara sıra ama artık çok sık olmaya başladı. Bir anda ekran var ama hiçbir şey hareket ettiremiyorum, donuyor kalıyor ekran. Kasmaya başlıyor ya da açıp kapıyorum azıcık kasmaya devam ediyor bazen. Birkaç kere daha açıp kapayınca düzeliyor. Oyunların ortasında olunca çok sıkıntı oluyor.

Sistem:
R5 2600.
Corsair 16 GB DDR4 RAM 3000MHz.
RX 580 8 GB.
ASUS B450M Dragon.
Cooler Master 500W PSU +80Plus
Adata SU630 480GB SSD.
500GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD kronik sorunlu büyük ihtimalle okuma yazmaları çok azaldı. Test edebiliyorsanız test edin.

Merhaba arkadaşlar, geçen yaz aldığım bilgisayar aniden donmaya başladı. Önceden de oluyordu ara sıra ama artık çok sık olmaya başladı. Bir anda ekran var ama hiçbir şey hareket ettiremiyorum, donuyor kalıyor ekran. Kasmaya başlıyor ya da açıp kapıyorum azıcık kasmaya devam ediyor bazen. Birkaç kere daha açıp kapayınca düzeliyor. Oyunların ortasında olunca çok sıkıntı oluyor.

Sistem:
R5 2600.
Corsair 16 GB DDR4 RAM 3000MHz.
RX 580 8 GB.
ASUS B450M Dragon.
Cooler Master 500W PSU +80Plus
Adata SU630 480GB SSD.
500GB HDD.
SSD kronik sorunlu olduğundan oluyor büyük ihtimalle. Bu sorunu yaşayan birçok kullanıcı var.

Aynı sorunu bende yaşadım. Garantiye gönderdim arızalı çıktı ve yenisini yolladılar. Garantiye gönderip para iadesi almaya çalış alabilirsen yeni SSD alırsın. Alamazsanda yenisini gönderiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı