Subway şube müdürü kız çalışana ayrımcılık mı yapıyor?

Hocam benim aklıma para kazandıran hangi meslekler gelir şöyle bir sıralamak isterim.

Ofset baskı (matbaa)
Oto elektrik
Oto mekanik
CNC & torna
Beyaz eşya tamiri

Bunun gibi daha birçok meslek vardır, bu sektörlere girerken ilk olarak asgari ücret alacaktır ama zamanla işi öğrenecektir.
Kafayı bozup benim de sanayiye yönelesim var ama ortamına katlanabileceğimi gerçekten düşünemiyorum. Sen ne işle meşgulsün hocam?

Kaç yaşındasın? Sen ilk geldiğinde ilk 1 hafta azar işittin mi? Müdürün feminist bir kadın mı?

17 yaşındayım 2 ay sonra 18 olacağım geçiciyim ilk geldiğimde azar işittim maalesef kapanış görevlerini bilmediğim için müdür kadın ama feminist mi degilmi bilmiyorum.

İllaki ona farklı davranabilir sen yapman gereken işi yap kendini ezdirme yeter.

Ezdirmiyoruk ama 20dk erken çıkıyorum diye laf ediyorlar (servis 3.30 da geliyor 5 de evde oluyorum gece saatinde)

Kafayı bozup benim de sanayiye yönelesim var ama ortamına katlanabileceğimi gerçekten düşünemiyorum. Sen ne işle meşgulsün hocam?

Ben otel de calisacaktim normalde yas yetmedi gecici girdim buraya.

Özür dilerim dikkatli okuyamamışım.
Kadın müdürün neden böyle yaptığını hepimiz anlayabiliriz sanırım. Benim için hiçbir cinsin, konu bir işi yapmak olduğu zaman ayrılmaması gerektiğidir. Etik falan dinlemem eğer benimle aynı göreve sahipse aynı sorumluluk bilincini onun da göstermesi, cezaları da benimle aynı alması gerekir. Benim ilk cümlelerimdeki erkek müdürü kadın müdür olarak değiştirsek bile sen istemediğin iş yerinde 9 saat çalışmaya kendini zorlama hiç. Biraz daha sabret belki konuşmayı da deneyebilirsin bu konuyu onlarla. Onların cevaplarına göre devam edip etmeyeceğine karar verirsin. Seni çok iyi anlıyorum.

Konuştum yapacak bir şey yok dediler sadece.

Kanka iş ahlakı bilmeyen üstlerine, ve işçi nedir bilmeyen müşterilere katlanıyorsun ama.

Yanlış anlama ama hizmet sektöründe çalışan insanın kocası bol olur, sanayide bir kocan olur o da ustan.

Zaten işi öğrenince ustası ağır gelir insana.

Ben ofset baskıcıyım, ryobi 750 kullanıyorum, aynı zamanda matbaa mücellit bilgim oldukça iyidir.

Resim internetten, kullandığım makine bu.
images (20).jpeg

Yapacak bir şey yok muymuş? Kimle konuştun müdürle mi?

Evet kac kere konuyu açtım ayni cevap.

Şimdi de bir yandan elemanla konuşuyorum müdür subway müdürü yani çarşamba günü istifasını veriyor kıdemli ben oluyorum izin yapmam için elemanin 1 gün Full gun yapması gerek eger reddederse(ki doğal hakki) bende reddedersem üst müdürlerin sıkıntı yapma hakki var mı? Ne demek mesai yapmiyorsun gibi laf ederler mi?

Evet kac kere konuyu açtım ayni cevap.

Şimdi de bir yandan elemanla konuşuyorum müdür subway müdürü yani çarşamba günü istifasını veriyor kıdemli ben oluyorum izin yapmam için elemanin 1 gün Full gun yapması gerek eger reddederse(ki doğal hakki) bende reddedersem üst müdürlerin sıkıntı yapma hakki var mı? Ne demek mesai yapmiyorsun gibi laf ederler mi?
Girerken saçma sapan belgelere imza atıyorsunuz, esnek çalışma saati diye giydirirler.

Sanayide çalışma saatini geçersen mesai yazarlar, sizde mesai de yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Girerken saçma sapan belgelere imza atıyorsunuz, esnek çalışma saati diye giydirirler.

Sanayide çalışma saatini geçersen mesai yazarlar, sizde mesai de yok.

Bizde var ama bire bir sayılıyor bire beş değil. Ben bayram + 23 Nisan mesaisi almıştım bu pazar cift mesai alacağım 19 Mayıs'dan dolayı bayramdada cift mesai aldım.

Geri
Yukarı