Şüpheli hesaptan gelen tehdit Mail'i

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 5B

Sizce gerçeklik payı var mı?

• Var

Oy: 5 10,2%
  • Yok

Oy: 44 89,8%

• Oy verenlerin toplamı
    49
Böyle bir şeyin yapılabileceğini biliyorum. Ancak Iphone telefonuma sızma ihtimalleri yok (Zaten siteye yerleştirdim diyor). Alexa sıralamasında 56. Sırada olan siteyi de hackleyecek halleri yok :D Hadi diyelim ki hacklediler, dünya sallanırdı bu haberle.

Asla gerçek olduğuna inanmıyorum. Ben eğlendim, siz de eğlenin diye attım buraya :D

Evet evet onu ben de anladım. Koskoca siteye o scripti yerleştirmek çok zor. Hem size değil bana ve Türkiye’deki erkek nüfusunun %99,9‘una da aynı iletinin gelmesi demek :D Ben o XMP olayını da şaka için dedim. Adam korksun da bir daha yazmasın diye. Hem o sitelere giren Türk erkeği asla emailini kaydettirmez :D Nereden bulmuş acaba :)

Evet evet onu ben de anladım. Koskoca siteye o scripti yerleştirmek çok zor. Hem size değil bana ve Türkiye’deki erkek nüfusunun %99,9‘una da aynı iletinin gelmesi demek :D Ben o XMP olayını da şaka için dedim. Adam korksun da bir daha yazmasın diye. Hem o sitelere giren Türk erkeği asla emailini kaydettirmez :D Nereden bulmuş acaba :)
Haveibeenpwned sitesinden sorguladığımda “Zomato” ve “watpadd” adlı iki sitenin veritabanı hacklendiğinde benim de mail adresim çalınmış. Büyük ihtimalle o veritabanından buldular. Hatta eski şifrem de var ellerinde ama MD5 ile şifrelenmiş halde. Şifremi bulamazlar, o yüzden korkum yok o konuda.

Verdiğiniz cevap harika :D. Birşey olacağını düşünmüyorum zamanında bana da Gana'dan e-postalar geliyordu orada yakınım ölmüş de bana para kalmış diye :D.

Aynı posta birkaç ay önce bana da gelmişti. Yani en azından cümlenin başı aynıydı çünkü içeriğini açmadım. Şifrelerimden birinin 6 hanesini yazmış ve cümle aynı şekilde devam ediyordu. Direkt olarak sildim gitti ve hiçbir şey olmadı. Zaten forum hesapları ve oyun hesapları var önemli bir şifre yok bilgisayarımda. Umursamadım ve bir şey olmayacağını umdum, gerçekten de hiçbir şey olmadı. 😃

Senin içerik ve çeviriden okuduğum kadarıyla bilgisayardaki kameradan bahsediyormuş. Benim bilgisayarımda herhangi bir webcam tarzı bir cihaz yok mesela. Bu posta tamamiyle spam.

Hocam 3 dakikadan beri kahkaha atıyorum. Hocam Bitcoin dolandırıcılığı çok arttı. Böyle maillere artık kimse kanmaz. Hatta sizin gibi yazanlar hiç kanmaz. :D

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı