Şüpheli hesaptan gelen tehdit Mail'i

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 5B

Sizce gerçeklik payı var mı?

• Var

Oy: 5 10,2%
  • Yok

Oy: 44 89,8%

• Oy verenlerin toplamı
    49
Hocam telefondan yazdığım için tek kareye sığdıramadım🙁. Kısaca "P***Hub adlı siteye giriş yaptığını biliyorum. Çünkü elimde kayıtların var. Üstelik şifren 1808672.aws## (normal şifrem 26 haneli ve de her yerde kullanırım). Eğer bana 5000$ ödeme yapmazsan ailenden başlayarak herkese yayacağım. Karını üzmek istemezsin değil mi (daha 13 yaşındayım bu arada)? O halde **** nolu Bitcoin cüzdanına Bitcoin üzerinden ödeme yap. Yoksa herkes işlerini bilir." diyor. Ben ise "Maalesef dostum. Bu sefer tutmadı. Hadi başka kapıya!" dedim. Bir daha da bu türde mesaj gelmedi.

Az önce konuyla ilgili bir mail aldım. Gönderdiğim cevap iletilmemiş :) Anlaşıldı ki bariz bir oltalama taktiğiymiş.

Dosya Ekleri

• 8A7E1373-7E48-41C4-9B8F-62473DC6F7A2.jpeg
    8A7E1373-7E48-41C4-9B8F-62473DC6F7A2.jpeg
    43,5 KB · Görüntüleme: 103
Yalnız ters psikoloji yaparak, belki video'yu yollamasını isteyeceğinizi bildiğinden dolayı başka bir oltalama yapıyor olabilir. Yani atacağı video'yu açmaya kalktığınız takdirde gerçekten bir virüs yayabilir. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Bir de gerçekten öyle video'nuz var ise yiğidin malı meydanda olur sıkıntı yok. 😂 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı