Süpürgedeki böcek ölmüş müdür?

Dün konu açmıştım monitörüm bozuldu diye. Garantiye göndermek için kutusunu çatı katından aldım. Temiz görünüyordu ben de odama getirdim. Köpükleri kutudan çıkardım. Yatağımın üstüne koydum. Garanti belgesini ararken köpükten tıkırtı sesleri gelmeye başladı. Bir baktım ki M.2 SSD büyüklüğünde bir hamam böceği ben de korkudan hemen süpürgeye çektim. Bu meretlerin çernobil felaketinden bile kurtulduklarını duymuştum. Sizce süpürgede ölmüş müdür? Toz torbasını çıkarmaya bile korkuyorum şu an. Ne yapmalıyım? Normalde bunun için konu açmam ama muhabbet dönsün biraz. Hem monitörün bozulmasından hem de bu olay yüzünden bayağı gerildim.
En güzel çözüm terliktir hocam. Onun dışında evin dışarısında açın süpürgeyi.

En güzel çözüm terliktir hocam. Onun dışında evin dışarısında açın süpürgeyi.

Hocam bir keresinde terlikle bu böceklerin birine çok sert bir şekilde 1-2 defa vurmuştum. Bir süre hareketsiz bekledikten sonra tekrar yürüdüğünü görmüştüm. Şaka yapmıyorum. Çok tuhaf canlılar.

Hocam yatağın üstüne koymuştum köpüğü. Bir gün hamam böcekleriyle uyanabilirim. Tavsiyeniz nedir ?
Eğer eve giren dişi hamam böceği ise, türüne bağlı olarak evi istila etmeye muhtemelen hazır gelmiştir.
Alman hamamböcekleri tek yumurtadan 50 yavru falan çıkarıyordu, sen hesapla gerisini.

Nemli alanlara göz gezdir ve şu tarz bir şey görürsen anında yok et.

Asteroit Çarptığında Hamamböcekleri Nasıl Hayatta Kaldı? - Arkeofili

Geceleri hava aydınlanan kadar yemek arıyorlar.
O yüzden gece denk gelirsen hemen öldürme, takip et nereye gidiyor diye.

Yuvasını bulduğunda Bayer marka jel al. Bu jeleri yuva çevresine dök, bu sayede bunu yiyen böcekler kısa sürede ölür ve koku gibi bir şey yaydığı için diğer böceklerde yamyamlık başlamasını sağlar. Diğerleri de ölen böcekleri yemeye başlıyor, işin sonunda bütün bir sülale yok oluyor.

Bayer Maxforce Platin Hamam Böceği Jeli 20 g Yorumları, Fiyatı - Trendyol

Eğer eve giren dişi hamam böceği ise, türüne bağlı olarak evi istila etmeye muhtemelen hazır gelmiştir.
Alman hamamböcekleri tek yumurtadan 50 yavru falan çıkarıyordu, sen hesapla gerisini.

Eki Görüntüle 2139480

Yuvasını bulduğunda bayer marka jel al. Bu jeleri yuva çevresine dök, bu sayede bunu yiyen böcekler kısa sürede ölür ve koku gibi bir şey yaydığı için diğer böceklerde yamyamlık başlamasını sağlar. Diğerleri de ölen böcekleri yemeye başlıyor, işin sonunda bütün bir sülale yok oluyor.

Eki Görüntüle 2139481

Hocam çok teşekkürler. Bu sorunu yaşayan diğer insanların da faydalanması için bu anlattıklarınızı bir rehber olarak ayrı bir konuda paylaşır mısınız?

Eki Görüntüle 2139480

Yuvasını bulduğunda bayer marka jel al. Bu jeleri yuva çevresine dök, bu sayede bunu yiyen böcekler kısa sürede ölür ve koku gibi bir şey yaydığı için diğer böceklerde yamyamlık başlamasını sağlar. Diğerleri de ölen böcekleri yemeye başlıyor, işin sonunda bütün bir sülale yok oluyor.

Eki Görüntüle 2139481

Hocam ben cogu seyden tiksinmem ama bunlari gorunce boyle icim bir hos oluyor bacagimda yuruyen 2 3 tane yakalamistim bundan birkac yil once sonra evde gomme dolabin altinda inlerini bulup Yunan'lar gibi yagmaladim, rutubetli yerleri cok seviyorlar.
İlaclarla beraber rutubetli kuytu kose yerler mevcutsa rutubet boyasi acayip is goruyor, uzun zamandir tek tuk goruyorum.
Evimiz giris kat bahceli bu arada, hiçbir turlu tam kacisi yok.

Hocam ben cogu seyden tiksinmem ama bunlari gorunce boyle icim bir hos oluyor bacagimda yuruyen 2 3 tane yakalamistim bundan birkac yil once sonra evde gomme dolabin altinda inlerini bulup Yunan'lar gibi yagmaladim, rutubetli yerleri cok seviyorlar.
İlaclarla beraber rutubetli kuytu kose yerler mevcutsa rutubet boyasi acayip is goruyor, uzun zamandir tek tuk goruyorum.
Evimiz giris kat bahceli bu arada, hiçbir turlu tam kacisi yok.
Bende ilk seferimde bunların sonsuza kadar olacağını sanıyordum. Eğer amacın soylarını kurutmak ise kesinlikle jel almanı tavsiye ediyorum yoksa ilaç milaç boş iş sürekli ürüyorlar.

Bende ilk seferimde bunların sonsuza kadar olacağını sanıyordum. Eğer amacın soylarını kurutmak ise kesinlikle jel almanı tavsiye ediyorum yoksa ilaç milaç boş iş sürekli ürüyorlar.

Bahsettiginiz jel bahcedeki ekosisteme de zarar vermez mi hocam, limon agacimiz falan var kendimizde yiyoruz, komsulara falanda dagitiyoruz sonucta.

Bahsettiginiz jel bahcedeki ekosisteme de zarar vermez mi hocam, limon agacimiz falan var kendimizde yiyoruz, komsulara falanda dagitiyoruz sonucta.
Bu konuda pek fikrim yok ama sorun olacağını düşünmüyorum. Sonuç olarak böcekleri öldürüyor ardından diğerlerinin onu yemesini sağlayarak bir aylık bir periyota zincirleme ölüm yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı