Sürahi kullanıyor musunuz?

İsterdim doğrusu örnekteki gibi bir araç değerli maun hocam. 🙏🏼

Ancak gerçekler:
images.jpeg.jpg

Değerli forumdaşlarım, ☝🏼

Öncelikle siz saygıdeğer hocalarıma şükranlarımı sunmak boynumun borcudur. ✍🏼

Bildiğiniz üzere insan için temel yaşam kaynağı aziz sudur. Zira, vücudumuzun yarısından fazlasının da su olduğunu düşünürsek bu hususi hususta su için şükür etmeli ve dengeli kullanmamız esastır. ☝🏼

Yaptığım hususi ve müstakil bir aksiyonda, merakımı gidermek adına bu konuyu açıp siz değerli müsamahalı forumdaşlarımın fikrini duymak beni memnun edecektir. 🤌🏼

Su içmek için sürahi kullanıyor musunuz?

Cevapları aşağıya bekliyorum üstatlarım.

Hayırlı geceler. 🙌🏼

BİM'den aldığım le cola bitince ona koyuyorum

Odamda sürahi ve bardak var doldurup doldurup içiyorum bilgisayardayken daha iyi oluyor diğer türlü mutfağa git bardağı doldur yapınca unutuyorum ve az içiyorum.

Bir 5 yıl kadar önce evde 5 litrelik şişe olurdu, damacanadan doldurur, ondan da bardağa koyar içerdik.

Sonra ben git gel yapmaktan sıkılıp kendime şişe aldım. Bardakla devamdı ama bardak kesmiyordu, büyük bardak falan arıyordum. Tip olarak tatmin eden bir şey bulamadım. Çünkü aramadım, önüme çıkanlara (yolda yürürken vitrine bakmak, market kataloğunda görmek) baktım sadece.

Sonra market kataloğunda cam şişe gördüm. 750 mL kapasiteli. Dışında kumaş kılıf var. Rengi güzel, kapağı güzel. Alıp bırakırken çok da dikkat etmeye gerek kalmıyor. Onu da içine buz sokuştururken biraz kırdım. Zımparaladım ama bu sefer de yamuk oldu. Şimdilik öyle gidiyoruz. 5 litreden cam şişeye, oradan mideme.

Cam da pet de koku ve yosunlanma (gözle görmezsiniz ama dokununca hissedersiniz) yapıyor. Haftada bir temizliyorum bunu. Pet şişeyi birkaç doldurmadan sonra direkt atıyorum zaten.

Bardağı çay/kahve içerken kullanıyorum. Güzel tipli, büyük hacimli (400-500 mL) bardak öneriniz varsa alırım.

Kaleminize sağlık değerli ustam. ✍🏼

En doğru ve sağlıklı bir aksiyonda bulunmuşsunuz. Sizi tebrik ederim.

Cam şişe en sağlıklısı ancak dediğiniz üzere koku ve yosunlanma kaçınılmaz. Bu bağlamda sık sık yıkamak elzemdir. 🤌🏼

Değerli forumdaşlarım, ☝🏼

Öncelikle siz saygıdeğer hocalarıma şükranlarımı sunmak boynumun borcudur. ✍🏼

Bildiğiniz üzere insan için temel yaşam kaynağı aziz sudur. Zira, vücudumuzun yarısından fazlasının da su olduğunu düşünürsek bu hususi hususta su için şükür etmeli ve dengeli kullanmamız esastır. ☝🏼

Yaptığım hususi ve müstakil bir aksiyonda, merakımı gidermek adına bu konuyu açıp siz değerli müsamahalı forumdaşlarımın fikrini duymak beni memnun edecektir. 🤌🏼

Su içmek için sürahi kullanıyor musunuz?

Cevapları aşağıya bekliyorum üstatlarım.

Hayırlı geceler. 🙌🏼

Evdeki en büyük surahiye doldurur ders çalışma masama indiririm, gün boyuda direk içerim öyle.
Bardak nedir bilmem çünkü üşeniyorum 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı