Sürekli Acıkma Hissi

foreignersgod

Kilopat
Yer
Compton
Daha fazla  
Hiç doymuyorum, sürekli aç gibi geziyorum. Karnım sonuna kadar doyunca anca o şekilde doyduğumu anlıyorum. Midem mi büyük yoksa psikolojik falan mı bilgisi olan var mı? Onun dışında sürekli su içiyorum onla alakası olabilir mi bilmiyorum.

Bende de oluyor bu durum arkadaşlar.
Anlayamıyorsunuz 5-10 Dakika sonra bir daha acıkıyorsunuz.
Metabolizma mı hızlı ben de anlayamadım ki?

Ben bütün günümü bilgisayarda geçirdiğim için, sürekli ıvır zıvır içecek kola vs. tüketiyorum. Ama çalıştığım zamanlarda öğlen yemeği ile 6-7 saat ayakta durabiliyorum. Bilgisayarın çok etkisi var, vücut durağanlaştıkça rahatlayıp yiyecek talep ediyor.

Fit kalmak için aç gezmeye alışmak zorundasınız veya istediğinizi yiyebilirsiniz ancak fite yakın kalmak için işsiz gibi kalori harcamalısınız gün içinde bir nebze sağlıksız beslenmeyi bile nötrler. (Kalori bakımından)

Bir beslenme uzmanindan midenin doyduğunu 25 dakika anlayıp beyne sinyal gönderdiğini duymuştum. Yemeği yavaş yavaş sık çiğneyerek yeyin. Zaman koyun araya ve tekrar yeyin. Işe yaramazsa bir doktora görünün. Şeker gibi hastalıkların belirtisi olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı