Boşvermişlik hissi

cyper

Centipat
Daha fazla  
Geçen yazdan itibaren artık aklımla şu cümleler oluşmaya başladı: Neden var oldum, neden yaşıyorum. Sorgulamaya başladım felsefe ve biraz psikoloji okuduktan sonra aklıma her şeyin yapılmış olduğunu, bu dünyada benim ihtiyacım yok zaten herkes aynı şeyler yapıp tekrar ettiğini düşünüyorum. Artık hayal gücünün sınırına geldik gibi hissediyorum. Bir motivasyon kaynağım olsa bile bu garip hislerden dolayı yapacağım işten vazgeçiyorum. Herkes aynı böyle mi istediği için, şayet yaşadıklarımız şey farklı olsa da herkesin istediği şey aynı, bunu görünce ne gerek var ki diyorum. Mesela Instagram'daki sayfalarda herkes girişimci olmaya çalışıyor, bunu görünce ben neden yapayım ki zaten yapıyorlar gibi bir algı oluşuyor. Rekabet içinde olmayı sevmiyorum ya da algımı değiştirecek olayım mı yok. Neden böyle düşünüyorum bilmiyorum. Eğer bununla alakalı bir bilginiz varsa şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayata dair bir hedefin yok ve sosyal medyadan fazla etkilenmişsin. Seni tanımam etmem yaşın kaç neyle meşgülsün vs. ama çalışacağın bir sınav, okumak istediğin bir üni veya çalışmak istediğin bir pozisyon vs. hayalin yoksa böyle düşünmen çok normal. Instagram'da gördüğün şeyleri de o kadar ciddiye almamanı öneririm, sonuçta adam etkileşim için öyle şeyler paylaşıyor ama anlaşılan senin aklını karıştırmış. Sosyal medya kullanımını sınırla derim.

Hayata dair bir hedefin yok ve sosyal medyadan fazla etkilenmişsin. Seni tanımam etmem yaşın kaç neyle meşgülsün vs. ama çalışacağın bir sınav, okumak istediğin bir üniversite veya çalışmak istediğin bir pozisyon vs. hayalin yoksa böyle düşünmen çok normal. Instagram'da gördüğün şeyleri de o kadar ciddiye almamanı öneririm, sonuçta adam etkileşim için öyle şeyler paylaşıyor ama anlaşılan senin aklını karıştırmış. Sosyal medya kullanımını sınırla derim.

Hocam ilk öncelikle şu yanlışı düzeltmek istiyorum bir hedefim var aslında sosyal medya kullanımında etkilenmedim bu düşünceye sebep olan tek şey herkesin aynı şeyleri isteyip durması ve ben kendimi yetersiz olarak görmem sanırım tanınıp etmek ünlü olmak gibi bir düşüncem yok stabil olarak sürekli böyle düşünüyorum amacım olsa da yapasım kaçıyor çünkü ülkedeki haberler olsun urumlar olsun insanı bazen itekliyor diyebilirim siber güvenlik operatörlüğü asistanı hedefim ama kimse geleceği göremediği için belki kazanamam belki yapamam ortada kalırım hayat ihtimallerle dolu.

Hocam ilk öncelikle şu yanlışı düzeltmek istiyorum bir hedefim var aslında sosyal medya kullanımında etkilenmedim bu düşünceye sebep olan tek şey herkesin aynı şeyleri isteyip durması ve ben kendimi yetersiz olarak görmem sanırım tanınıp etmek ünlü olmak gibi bir düşüncem yok stabil olarak sürekli böyle düşünüyorum amacım olsa da yapasım kaçıyor çünkü ülkedeki haberler olsun urumlar olsun insanı bazen itekliyor diyebilirim siber güvenlik operatörlüğü asistanı hedefim ama kimse geleceği göremediği için belki kazanamam belki yapamam ortada kalırım hayat ihtimallerle dolu.
Ne güzel o zaman herkesin aynı şeyi istemesini boşver sen ne istiyorsan onu yap. Kendini yetersiz hissetme gibi bir şey de olmamalı sonuçta bu bir süreç denemeden göremezsin. Hayatta kapanan her kapı başka bir kapı açar sadece yeni bir kapı açmaya motive ol.

Ne güzel o zaman herkesin aynı şeyi istemesini boş ver sen ne istiyorsan onu yap. Kendini yetersiz hissetme gibi bir şey de olmamalı sonuçta bu bir süreç denemeden göremezsin. Hayatta kapanan her kapı başka bir kapı açar sadece yeni bir kapı açmaya motive ol.

Peki ne yapayim hocam mesela şey okudum piskiyatri olan victor frankl okudum ama freud dedikleri daha mantıklıydı.

Geri
Yukarı