Sürekli Acıkma Hissi

Şekerden kaynaklı olabilir, doktora gidip şeker testi + açlık tokluk testi yaptırsanız iyi olur.

Hiç doymuyorum, sürekli aç gibi geziyorum. Karnım sonuna kadar doyunca anca o şekilde doyduğumu anlıyorum. Midem mi büyük yoksa psikolojik falan mı bilgisi olan var mı? Onun dışında sürekli su içiyorum onla alakası olabilir mi bilmiyorum.
muhtemelen insülin direncin yüksek meyve yemeye odaklan ileride şekere kadar sonucu var
Bir beslenme uzmanindan midenin doyduğunu 25 dakika anlayıp beyne sinyal gönderdiğini duymuştum. Yemeği yavaş yavaş sık çiğneyerek yeyin. Zaman koyun araya ve tekrar yeyin. Işe yaramazsa bir doktora görünün. Şeker gibi hastalıkların belirtisi olabilir.
bu doğru ama burda bahsedilen olay o değil insülin direnci, bunu yapsa bile yine de aç hissedicek aynı sıkıntıyı bende çekiyorum
Vücudunun ihtiyacı var demek ki.
bu gördüğüm en saçma yorum
Bende de oluyor bu durum arkadaşlar.
Anlayamıyorsunuz 5-10 Dakika sonra bir daha acıkıyorsunuz.
Metabolizma mı hızlı ben de anlayamadım ki?
hayır sakın bu algıya düşme insülin direncin olabilir sonucu şekere kadar gidiyor aç kan testi yaptırıp meyve ağırlıklı yemeni öneririm.
Ben bütün günümü bilgisayarda geçirdiğim için, sürekli ıvır zıvır içecek kola vs. tüketiyorum. Ama çalıştığım zamanlarda öğlen yemeği ile 6-7 saat ayakta durabiliyorum. Bilgisayarın çok etkisi var, vücut durağanlaştıkça rahatlayıp yiyecek talep ediyor.
kola ve cips tarzı yiyecekleri azaltmanı öneririm insülin direncin olabilir şakaya gelecek bir konu değil kan testi yaptır
Fit kalmak için aç gezmeye alışmak zorundasınız veya istediğinizi yiyebilirsiniz ancak fite yakın kalmak için işsiz gibi kalori harcamalısınız gün içinde bir nebze sağlıksız beslenmeyi bile nötrler. (Kalori bakımından)
bu da okuduğum en saçma 2.yorum ne sanıyorsun acaba kalori eşit olunca veya daha fazla harcayınca karlı mı çıkacağını ? belli alman gereken mineraller , vitaminler vb.. var bunları sağlıksız beslenerek alamazsın.

Son düzenleme:
İştahı kuvvetli birisindir belki. Çünkü genelde iştahlı insanlar masadan tam anlamıyla doymadan kalkmaz. Yani dediğin gibi tam dolu mideyle. Fakat bu şekilde beslenmek mide çeperini genişletmeye başlar haberin olsun. Evet daha çok yersin ama bu sefer de çeşitli mide rahatsızlıklarına yakalanabilirsin.

Eğer yemeklerden 1-2 saat sonra normal olmayan acıkma varsa, reaktif hipoglisemi olabilir. Önceki mesajımda temel kan testleri dedim ama o testlerde HbA1c olmuyor. Onuda ayrıca isteyin aynı testleri doktor verirken. Temel kan sayımı, biokimya testlerine ekler. Ayrıca D Vitamini testide isteyin. D Vitaminide olmuyor o testlerde çünkü. Nihayetinde şüphelenirse zaten sonra OGTT (şeker yükleme testi) yapacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı