Sürekli bulaşan sınıf arkadaşları

LGS'nin ilk senesinde sınava girmiş biri olarak söylüyorum girdiğim sınav aşırı zordu, büyük ihtimalle seninki bizimki kadar zor olmaz. Bizi deneme tahtası gibi yaktılar.
Yapabileceğin tek şey o hayvanların olmayacağı yüksek puanlı bir liseye gitmek.
Ben gidemedim sonuç kötü bir lisedeyim dediğin tipler bol fakat belli bir arkadaş ortamım olduğu için dayanabiliyorum, idare çocuklara yardımcı olmaya çalışıyor.

Bunlar ortaokulda da var, lisede de, üniversitede de. Ben sana daha ilerisi söyleyeyim, bu tiplerin daha ağırı iş hayatında da var. Yaptıklarına da mobbing deniyor.

Kısacası kurtuluşun yok. Her şeyi takarsan kendin kaybedersin. İletişimi kesip, işine bakacaksın. Herkesle arkadaş olmak zorunda değilsin. Bazı insanlarla işini görecek kadar iletişim kurman yeterlidir fazlasına gerek yok.

Sınıf arkadaşlarım çok değişik hepsi sigara içiyor. Bir kızla konuşsam saati sorsam çekiyorlar ve ''UlA sEn mErVe'yE nEdEn YaVşIoN LeN'' diyorlar dersleri maks 20-30 8. Sınıfım hafif spor'a gidiyorum benle züppe diye dalga geçiyorlar ben bunlardan nasıl kurtulurum? Okul değişikliği ve sınıf değişikliği yasak. Yardım edin lütfen.
Böyle tipler her yerde vardır nere gidersen git karşına çıkarlar, onlar senle uğraşınca ses çıkarmadığını görünce daha çok uğraşırlar, sana bir kaç tavsiyem var.
1. Yol sana bulaşınca biriyle kavga et karşısında sert dur, senle dalga geçecektir kesin dövüş ama sonunu düşünme. O kavgadan sonra muhtemelen bir daha sana kimsenin karışacağını sanmıyorum.
2. Yol onları korkut, her yoldan olabilir seni belalı biri olarak düşünmeleri gerek, bunun için büyüklerden yardım alabilirsin.
3. Yol tatlı dille konuş, büyük ihtimalle işe yaramaz. Sonrasında tatlı dille tehdit et, böyle yaparsan böyle olur falan. Yani hep masumu oynama.

LGS'nin ilk senesinde sınava girmiş biri olarak söylüyorum girdiğim sınav aşırı zordu, büyük ihtimalle seninki bizimki kadar zor olmaz. Bizi deneme tahtası gibi yaktılar.
Yapabileceğin tek şey o hayvanların olmayacağı yüksek puanlı bir liseye gitmek.
Ben gidemedim sonuç kötü bir lisedeyim dediğin tipler bol fakat belli bir arkadaş ortamım olduğu için dayanabiliyorum, idare çocuklara yardımcı olmaya çalışıyor.
Sınav zordu bizi yaktılar ne demek 😁 Sınav kolaysa herkese kolay olur, zorsa herkese zor olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı