Sürekli edit yaptıran hocama nasıl hayır derim?

Makaleler
9
Yer
Detroit
Arkadaşlar bir derdim var da, acil çare aramak üzere buraya yazdım.

Lise öğrencisiyim. Şubat başında arkadaşlarımla paylaştığım edit videoyu paylaştıktan sonra bir şekilde felsefe hocam bunu öğrendi. O zamandan beri sürekli okul etkinliklerindeki videolar için editler yaptırıyor. Haliyle annem ve babam da sürekli bilgisayar başında olmama sıcak bakmıyor.

Bugünlerde yine etkinlikler için öğretmenim bugünlerde akşamları bana telefon edip edit yapmamı istiyor. Revizyonlarla birlikte her seferinde bu 1 saat falan sürüyor.

Bugün annem bana kızgın, öğretmenin istediklerine hep cevap veriyorsun da benim yapmanı istediklerimi dikkate almıyorsun diyor. Hakikaten okuldan sonra akşama kadar evde işim var. Bunun üzerine telefonumu do not disturb yaptım. Az önce gene hoca aramış, açmadım. Edit yapmam mümkün değil, ama hocaya hayır da diyemiyorum. Ne yapabilirim?

Hayır demem için motivasyon verseniz? Her iki tarafın da kalbini kırmamak için elimden geleni yapıyorum ama 😤😟

Son düzenleyen: Moderatör:
Program hata veriyor veya aboneliğim bitti diyebilirsin belki . direkt hayır demek kırıcı olur.
Ama böyle dersek de gelecekte tekrar istemeye devam edebilir ümidi vermiş olacağım. Aslında editle uğraşan başka bir arkadaşım var, bir şekilde edit işlerini ona devretmeyi başarabilirsem...

Arkadaşlar bir derdim var da, acil çare aramak üzere buraya yazdım.

Lise öğrencisiyim. Şubat başında arkadaşlarımla paylaştığım edit videoyu paylaştıktan sonra bir şekilde felsefe hocam bunu öğrendi. O zamandan beri sürekli okul etkinliklerindeki videolar için editler yaptırıyor. Haliyle annem ve babam da sürekli bilgisayar başında olmama sıcak bakmıyor.

Bugünlerde yine etkinlikler için öğretmenim bugünlerde akşamları bana telefon edip edit yapmamı istiyor. Revizyonlarla birlikte her seferinde bu 1 saat falan sürüyor.

Bugün annem bana kızgın, öğretmenin istediklerine hep cevap veriyorsun da benim yapmanı istediklerimi dikkate almıyorsun diyor. Hakikaten okuldan sonra akşama kadar evde işim var. Bunun üzerine telefonumu do not disturb yaptım. Az önce gene hoca aramış, açmadım. Edit yapmam mümkün değil, ama hocaya hayır da diyemiyorum. Ne yapabilirim?

Hayır demem için motivasyon verseniz? Her iki tarafın da kalbini kırmamak için elimden geleni yapıyorum ama 😤😟
Bence ailen aracılığıyla hocandan para isteyin. Hocan ya vazgeçecektir ya da para verecektir. İki ihtimal de senin lehine olur, en azından harçlığını çıkartırsın.

Yav bu insanlar niye bu kadar anlayışsız? Bilmiyor mu evde annen var baban var, onların rızasını almadan sana yaptırması doğru değil. Bence sizi kullanıyor kibar bir dille yapamam deyin ya da para isteyin. Para istemek suç değil sonuçta emeğinin hakkını istiyorsun.

Yav bu insanlar niye bu kadar anlayışsız? Bilmiyor mu evde annen var baban var, onların rızasını almadan sana yaptırması doğru değil. Bence sizi kullanıyor kibar bir dille yapamam deyin ya da para isteyin. Para istemek suç değil sonuçta emeğinin hakkını istiyorsun.
Annem aynen öyle dedi, beni kullanıyor. Kibar bir dille yapamam diyeceğim sanırım. Yarın bir deneyeyim. Halbuki adam biliyor, ailemin dükkanı var, okuldan hemen dükkana geliyorum ve akşama dek orada çalışıyorum. Söylüyoruz ama nerde...

Annem aynen öyle dedi, beni kullanıyor. Kibar bir dille yapamam diyeceğim sanırım. Yarın bir deneyeyim. Halbuki adam biliyor, ailemin dükkanı var, okuldan hemen dükkana geliyorum ve akşama dek orada çalışıyorum. Söylüyoruz ama nerede...

Anneniz kizmakta haklı, Allah el vermiş öğretmenin işini neden sen yapıyorsun? Eğer yapıyorsan hakkını iste, yazık giden zamanına.

Geri
Yukarı