Sürekli İnternetin Kopması

Can Gokgul

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben online oyun oynamayı çok seven biri olduğum için internete çok önem veririm. Hız düşük diye gittim Fiber tarifesine geçtim üstüne menzil artırıcı aldım.
Anlayacağınız bir ton para verdim. Her şey çok iyiydi fakat ben mi yaptım yoksa menzil arttırıcından mı kaynaklı bilmiyorum, sadece benim bilgisayarda internet gitmeye başladı.
Çok sık olunca bu durum rahatsız oldum ama bunla kalmadı. Bazenleri evdeki herkesin interneti gitmeye başladı.
Şöyle anlatayım benim internetim 7-8 kez gidiyorsa evdeki 1 kez kopuyordu. Neyse buna da dayandım bir süre PUBG, Fortnite, CS, Battlefield 1 gibi oyunlarda garip bir şekilde hem internet gitmiş gibi algılıyor 15 dk'de bir ve beni oyundan kickliyor.
Artık çözüm aramaktan bittim. Hem sürekli kopuyor internet hem üstüne 15-20 dk'de bir sadece oyunlarda bağlantı kopmuş gibi algılıyor ve otomatik kick atıyor bana ama o sırada ne bir ping ne bir bağlantı sorunum oluyor.
Bir tanıdığım virüs bulaştırmışsın falan dedi ama virüsle bir ilgisi olur mu bunun? Varsa da nasıl düzelteceğim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber tarifesine geçtiğiniz internet servis sağlayıcısının sizin bölgenizde altyapısı var mı? Virüs ile bir alakası olacağını sanmıyorum.

Modem ile alakalı olabilir belki, bende de ona benzer sorun vardı aradım gelip modemi değiştirdiler sorunum düzeldi. İnternet sağlayıcınla irtibata geç en azından bir danış.

Kablo ya da modemle alakalı bir sorun bu. İnternet sağlayıcın ile görüşüp danışmanı tavsiye ederim. Benim de sorun vardı modem değiştirdiler çözülmedi, ama fiber optik kablonun bir kısmını kesip yenisini bağlayıp bilgisayarıma da kablo çektikleri zaman sorun çözüldü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı