Sürekli izleniyormuş gibi hissetmek

Şu an 14. Şubat'ta 15 olacağım.

Kanka yetişkinsen psikolojik destek al diyecektim sana ama yaşın 14 freuda göre genital dönem yani ergenlik dönemindesin bu yaştaki bireyler birilerinin kendilerini izlediğini sanarlar ve hal ve hareketlerini ona göre yaparlar. Sanki biri beni izlyor ya da beni izleyen hayranlarım var gibi. Korkacak bir durum yok. Halisülasyonlar ve olmayan sesler duymaya başladığın zaman paranoyadan korkabilirsin onları yaşadığın zamanda yapacağın en iyi şey doktora gitmek olur. Korkmana gerek yok kardeşim. İyisin.

Benim görüşüm: Kendinizi bir alanda yetiştirmeniz. Fikirsel ve zihinsel olarak kendinizi gelistirmeniz. Kitaplarla çok iyi bir ilişkiniz olsun zamanla azalacağını düşünüyorum. Ayrıyetten en etkili çözümlerden biri de yok saymaktır. Bu düşünceyi ve ondan kurtulmaya çalışmayı yok sayın. Üzerine ne kadar düşerseniz bu hissiyat büyür. YOK SAYIN ve KENDİNİZİ GELİŞTIRMEYE ÇALIŞIN.

Ölümden korkmayınca atlatıyorsunuz ben önceden çok korkuyordum bu korkunun aynısı bende vardı gözlerim açık bekliyordum artık yorgun düşüp uyuyordum artık ölümdende korkmuyorum bu yüzden umurumda olmuyor.

Benim görüşüm: Kendinizi bir alanda yetiştirmeniz. Fikirsel ve zihinsel olarak kendinizi gelistirmeniz. Kitaplarla çok iyi bir ilişkiniz olsun zamanla azalacağını düşünüyorum. Ayrıyeten en etkili çözümlerden biri de yok saymaktır. Bu düşünceyi ve ondan kurtulmaya çalışmayı yok sayın. Üzerine ne kadar düşerseniz bu hissiyat büyür. Yok sayın ve kendinizi geliştırmeye çalışın.

Kanka e postayla geldi korktum nasıl hortlatmaktir bu.

Yaklaşık 2 yıldır bu sorunu yaşıyorum. Dışarı çıktığımda veya herhangi bir kafeye gittiğimde bunu sıklıkla yaşıyorum. Hatta ister inanın ister inanmayın internette kendimle ilgili bir soruyu araştırırken bile izleniyormuş gibi hissediyorum ve onu yazmaktan çekiniyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı