Sürekli yüksek performansta çalışması zarar verir mi?

SensOuma

Centipat
Daha fazla  
Lenovo Ideapad Gaming 3 kullanmaktayım. Ne yalan söyleyeyim yüksek performansta kullanmaktan birazcık çekiniyorum çünkü uzun süre boyunca oyun oynadığım zaman bilgisayarın dengeli modundakine göre 2X daha çok zorlanacağını, güç çekeceğini ve ısınacağını düşünüyorum. Sizce sürekli performans kipinde tutmak bilgisayara herhangi bir zararı olur mu? Yoksa oyunlarda bile dengeli modunda kullanmaya devam edilmeli mi?

2. kısım olarak vereceğim resimde de pil bölümünde performans moduna alamıyorum ama Windows'un ayarlar kısmından performans moduna alabiliyorum bunların ne farkı olacaktır.

Dosya Ekleri

• 1684150890298.png
    1684150890298.png
    50,3 KB · Görüntüleme: 43
  • 1684151286718.png
    1684151286718.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 35
  • 1684151356312.png
    1684151356312.png
    14,7 KB · Görüntüleme: 34
Oyuncu Laptopu kullanıyorsunuz hocam. İnternette sörf yapmak dizi izlemek için değil, oyun oynamak için üretildi cihazınız. Bir zararı olmaz. Yalnız sıcaklıklar çok yüksek seyrederse stand alabilirsiniz. Fanlı fansız farketmez. Amaç alttaki havalandırma deliklerini açık tutmak.

Hocam aynı laptop bende de var. Oyun oynarken performansa alın. Normal kullanımda performansa almak zarar vermez ama performans modu gereksiz yere yorar makineyi. Ben sessiz klipte kullanıyorum normal kullanımda.Çok yormayan oyunları ise denge klibinde kullanıyorum.

Lenovo Ideapad Gaming 3 kullanmaktayım. Ne yalan söyleyeyim yüksek performansta kullanmaktan birazcık çekiniyorum çünkü uzun süre boyunca oyun oynadığım zaman bilgisayarın dengeli modundakine göre 2X daha çok zorlanacağını, güç çekeceğini ve ısınacağını düşünüyorum. Sizce sürekli performans kipinde tutmak bilgisayara herhangi bir zararı olur mu? Yoksa oyunlarda bile dengeli modunda kullanmaya devam edilmeli mi?

2. kısım olarak vereceğim resimde de pil bölümünde performans moduna alamıyorum ama Windows'un ayarlar kısmından performans moduna alabiliyorum bunların ne farkı olacaktır.

Fan devirleri falan yükseliyor diye biliyorum öyle değilse bile yüksek performansa alınca bir şey olmaz.

Sence laptopu bozmak bu kadar kolay olsa yaninda 2 yil garanti verir mi bu firmalar? Batar adamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı