[Sürprizbozan] The Last of Us Part II tartışması

Hiçbir oyununu oynamadım ancak bir şeyi belirtmek isterim. Herkes o kadar övüyor ki artık bu oyundan midem bulandı. Görünce bile kusasım geliyor. En nefret ettiğim oyunlardan birisi oldu.
Arkadaşın dediği gibi 2. oyun halk tarafından sevilmedi genel olarak. Bu dediğini nasıl çıkarttın anlamadım. Ek olarak oynamadan nefret etmen saçma değil mi? İzlediysen bir şey diyemem tabii.

Oyunun hikayesi daha güzel işlenebilirmiş.
Joel'i hemen öldürttü, bence biraz daha Ellie ile Joel'in ilişkisi işlenebilirdi. Çok fazla politik mesaj var, hele Yahudilik ile ilgili. Zaten LGBT'den bahsetmiyorum, sırf popüler kültürün ekmeğini yiyebilmek ve oyunun başındaki yapımcı kendi politik düşüncelerini paylaşmış, empoze ettirmeye çalışıyor. İkinci defa öteki kızın peşinden intikam peşinden gidip sonunda onu öldürmemesi de saçma. Ama oynanış mekanikleri çok güzeldi.

Oyunun hikayesi daha güzel işlenebilirmiş.
Joel'i hemen öldürttü, bence biraz daha Ellie ile Joel'in ilişkisi işlenebilirdi. Çok fazla politik mesaj var, hele Yahudilik ile ilgili. Zaten LGBT'den bahsetmiyorum, sırf popüler kültürün ekmeğini yiyebilmek ve oyunun başındaki yapımcı kendi politik düşüncelerini paylaşmış, empoze ettirmeye çalışıyor. İkinci defa öteki kızın peşinden intikam peşinden gidip sonunda onu öldürmemesi de saçma. Ama oynanış mekanikleri çok güzeldi.
Arkadaşın dediği gibi oyunda tek sevmediğim kısım sürekli gözümüze soka soka politik mesaj vermesi. Diğerine katılmıyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı