Sürücü güncelledikten sonra ekrana görüntü gelmemesi

Nedim Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Normal bir şekilde sürücü güncellemesi yaparken yeniden başlatmam istendi ve sistemi yeniden başlattım ancak başlamadı bir daha görüntü gelmedi. RAM olsun ekran kartı olsun BIOS pili olsun hepsini denedim. Ekrana görüntü gelmiyor, sanırım BIOS sorun çıkarttı. Aldığım siteye yazdım pazartesi günü dönüş yapacaklarını düşünüyorum. Bir de sizin görüşlerinizi almak istedim.

Kesinlikle uzman birinin görüşüne ihtiyacım vardı Recep Bey, belki bakmazsınız diye etiketlememiştim ama sizin kendiniz görmeniz daha iyi oldu mutlu oldum :D. Soruna gelecek olursak Google'da şunu buldum ve bilgisayarcıma söyledim ama pek bilgisi yoktu ki herhalde net bir şey söylemedi: Jbat1: Clear Cmos (reset Bios) Jumper; Clear Cmos Jumper - Msi H110M PRO-VD User Manual [Page 15]

Açıkçası JBAT1 pinlerinde jumper denen zımbırtı yoktu, bilgisayarcıda da olmasa gerek bir şey demedi.

Hem HDMI hem DVI/VGA'dan görüntü alamıyorum. Hiçbir yazı, logo filan :( . BIOS'um kendini imha mı etti acaba :D Ben yeni format attığım için bilgisayarıma ve BIOS güncellemelerinin riskleriyle uğraşmak istemediğim için hiç onun güncellemesini yapmadım yani fabrika çıkışı neyse o ama tam sürümünü hatırlayamıyorum. Windows 10'un son güncellemelerini de yüklemiştim. Sürücüleri de yükleyeyim her şey güncel olsun derken bilgisayardan olduk :( Jumper elimde olmadığı için tornavida ile oraya bir kısa devre yaptırmayı düşündüm ama sonra vazgeçtim daha kötü olması ihtimalini düşünerek. Jumper cap denen zımbırtı ile Clear CMOS işlemini yaparsam sonuca ulaşacaksam hiç 1 ay servis süresini beklememe gerek kalmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartını sök anakart VGA'ya bağla görüntü gelince driveri kaldır düzelir.

Denemiştim onu da ama sonuçsuz kalmıştı. @Recep Baltaş dediğiniz gibi Clear CMOS işlemini güç kapalı iken tornavida yardımıyla yaptım ama değişen bir şey yok. EZ Debug LED'lerinden CPU olanda kırmızı ışıklı sürekli olarak yanıyor, işlemciyi komple söktüm taktım, kabloları kontrolden geçirdim yine hüsranlardayım. Artık ümidimi kestim ve anakartı kutusuna koyup servise göndereceğim. Yapabileceğim hiçbir şey kalmadı :(.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı