Superbox download hızını bilerek düşürüyor olabilir mi?

cmakyzz

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Linux System Administrator
Hali hazırda 1 yıllık Turkcell Superbox'ın mecburi kullanıcısıyım(alt yapım olmadığı için). Aboneliğimde 20 Mbit sınırsız paket tanımlı. İlk 6 ayda bir sıkıntı yok fakat son 6 aydır 5 Mbit download hızının üzerine çıkamıyorum. Müşteri temsilcisi tarafından yapılan güncellemeler, sinyal göndermeleri vs. işe yaramıyor. Söylenene göre günün yoğun yoğun saatlerinde böyle olması normalmiş. Bu mantığa göre gece 3-4'te en azından 20 Mbit'i görmem lazım ama o saatte de 5 Mbit hızı aşamıyorum. Bu arada Turkcell'in o sözde müşteri temsilcilerinin tek bildiği şey sinyal güncellemek. Sundukları hizmetin tekniğinden bir haberler resmen. Neyse, İzmir depremi olmadan önce de bu sorun devam etmekteydi. Deprem olduğu gün ve sonraki gün hız değerlerime baktığımda 20 değil 30-35'i görüyordu internet hızım. Aradan 2-3 gün geçti yine 5 Mbit hıza sabitlendi. Bu anlattıklarımdan da yola çıkarak ben Turkcell'in Superbox hızını bilerek kıstığını düşünüyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Verilen hizmet sözleşmenin 4'te 1'i, alınan ücret tam. Kamu spotu: Superbox pişmanlıktır. Kullanmayın, kullandırtmayın.

Bilerek diyerek basima ic acmak istemem, bir yandan iftira olur ama normal calismiyor. SIM karti cikarip takmayi denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı