Superbox ping sorunu ve müşteri hizmetleri

• Konuyu başlatan vnd3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B

vnd3

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bölge Yöneticisi
Lütfen yorum yapmadan önce konunun tamamını okuyunuz. "4.5G, mobil internet, ping olması normal" gibi yorumlarınızı konuyu okuduktan sonra tekrar düşününüz.

Yaklaşık 6 aydır Superbox 10/5 Mbps sınırsız kullanıcısıyım. İlk 4 ay hiçbir problem yaşamadan 30-40 ms 10 Mbps indirme ve 5 Mbps yükleme hızını gayet güzel almaktaydım. Son 2 aydır Online oyunlardaki ping problemim dolayısıyla müşteri hizmetleriyle birçok kanaldan iletişime geçmeye çalıştım. Twitter, şikayetvar, dijital operatör ve telefon üzerinden. Ping problemim Türkiye sunucularında en düşük 70, en yüksek 700 civarına kadar çıkmakta. Yurt dışı sunucularında ise en düşük 110, en yüksek yine 700 civarlarını görmekte. Binamızda altyapı olmamasından kaynaklı yan komşum da Superbox kullanmakta. Onun modemini kendi evimde, kendi bilgisayarımda denediğimde hiçbir problem yok. Her şey stabil, ping değerleri normal. Benim modemimi onun evine götürdüğümde değerler yine yukarıda bahsettiğim gibi. Yani bu durumda sıkıntı ya bana verdikleri SIM kartta ya da modemde. Ya da sıkıntıları benimle olmalı ki yan komşum bir sıkıntı yaşamazken benim ping değerlerim göklerde geziyor. Kişisel algılamaya başladım artık. 😅
Turkcell'in bana ilk geri dönüşü "75 Ms'e kadar normal kabul etmekteyiz."
İkinci geri dönüşü "90 Ms'e kadar normal kabul etmekteyiz."
Bugün ki üçüncü geri dönüşleri ise "internet sitelerinin açılmasında 300 Ms'e kadar normal kabul etmekteyiz."
Çoktan iptal edesim var lakin cayma bedeli adının hakkını vererek beni caydırıyor. İlk 1 ay 500 GB hediye adında (bilgisi sözleşmemde mevcut, haklarını yiyemem) faturama yansıtılacak 450 TL, 200 TL kurulum ücreti, 6 aydır kullanmakta olduğum indirimsiz tarife ücretlerinden yansıyacak olan 420 TL ve bilumum vergiler de dahil olmak üzere yaklaşık 1.200 TL gibi bir ücret.

Şimdi arkadaşlar benim niyetim burada Turkcell'i kötülemek, Superbox'ı yerden yere vurmak değildir. İlk 4 ay ben de memnundum, kullanıp çok fazla memnun olan, aynı zamanda memnun olmayan birçok Superbox müşterisi de bulunmakta. Benim sorunumun baz istasyonu ya da bölge kaynaklı olmadığı da aşikar.

Sevgili sosyal kullanıcıları,
Sizce izlemem gereken yol nedir? Hakem heyetine gitmeli miyim? Varsayalım hakem heyetine başvurdum. Tahmini olarak geri dönüşleri ne şekilde olur? Ya da izlemem gereken farklı bir yol, bir çözüm yolu önerebilir misiniz? Yoksa kaderime razı mı olmalıyım?

Satın aldığınız internet paketiniz kaç Mbps olarak satın aldınız.
Satın almış olduğum internet paketi 10/5 Mbps sınırsız şeklindedir. İndirme ve yükleme hızıyla alakalı olarak bir şikayetim bulunmamakta. Zaman zaman 1-2 Mbps düşüş olsa da çok önemli bir fark değil ve çok geçmeden düzeliyor.

Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, malesef aynı sorunları bende yaşadım, hala yaşıyorum. 3 hafta sonra taahhütüm bitecek kurtuluyorum.

Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum, malesef aynı sorunları bende yaşadım, hala yaşıyorum. 3 hafta sonra taahhütüm bitecek kurtuluyorum.
Geçmiş olsun. Altyapı gelmediği sürece marka fark etmeksizin bu tür bağlantılara mecbur kalacağım.
Size internet sunulurken ping ile ilgili bir bilgi verildi mi? Veya şu kadar ping olacak diye?
Turkcell mağazasında ping ile ilgili sorularımı yetkiliye yöneltmiştim bağlatmadan önce. "Belli saatlerde yoğunluk kaynaklı yükselmeler yaşansa da genel olarak 30-40 civarı oluyor." Bugün gidip sorsam "Biz öyle bir şey demedik." diyecekler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    16,3 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png