Superonline 100 Mbps, 85 Mbps veriyor

Sizinkisi gene iyi hocam. Bende de 100MBPS Superonline var ama genelde 20-30-40 civarı veriyor hızı, hatta şu anda ölçtüğüm hız bu (Kaç kere müşteri hizmetleri ile konuştuk fakat az bir süreliğine hızı normal yapıp sonra aynı sorunu yaşatmaya devam ediyorlar.):
1645201028919.png

FTTB ne oluyor bir fikrim yok ama modemden başka herhangi bir şey yok modemden gelen kablo PC'ye bağlanıyor direk.
FTTB tipinde fiber kablolar binanızdaki switch cihazında sonlanır. Switch cihazınızdan dairenize CAT tipi kablo çekilir. Konuta yerleştirilen switch cihazında iki tür ethernet tipi olabilir. Fast ya da Gigabit. Fast tipli cihaz en fazla 100 mbps hızı destekler. Bu yüzden kullandığınız hız 100 mbps bile olsa, az da olsa kayıplar olur.

Bu arada TV+ kullanıyor musunuz? Genelde bu tür FTTB altyapısında TV+ varken 85 mbps gibi değerler alınıyor. Eğer TV+ yoksa da 93-94 mbps gibi değerler.

Size saçma gelebilir belki ama 35 mbps paketim var ve hiçbir zaman sabit alamıyorum. 2-9-80-90-150-250-290 bile görmüşlüğüm oldu. Turkcell bu aralar saçmalıyor. Gece yarısından sonra zaten kullanılmaz hale geliyor. Müşteri hizmetleri de saçmalayarak tam o an onları aramamı söylüyorlar. :D

Arkadaşlar selam, Turkcell Superonline fiber 100 Mbps paket kullanıyorum. Hızım 85 çıkıyor bunu müşteri hizmetleri ile görüştüm.
Bu değerlerin normal olduğunu söylediler. Ben ne yapıp ne edip eve servis yollattım bana bu kablonun CAT 5 olduğunu CAT 6 ya geçirince 98-99 net alırsın denildi.
Sizce doğru mu söylüyor?
Hocam, durumu çözebildiniz mi? Ben de size yakın değerler alıyorum. Bir fiber kullanıcı olarak ve sizin gibi CAT5 kablo kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı