Superonline altyapı kontrolü

Dostum ilk aylarda bizde de aynıydı gözümüzü doyurdu, 4 yıllık abonesiyim kendisinin son aylarında batırdı kendisini.

Ankara'nın en işlek yerlerinde bile böyleyse düşünemiyorum.

24 Mbps demişim, 25 olacaktı. Fiber paket, kendilerini arayıp sorduğum zaman da fiber olarak iletiyorlar. Altyapımız yanlış hatırlamıyorsam 100 Mbps'ye kadar destekliyor, Turkcell'in kendi altyapısı.
Tamamdır. 24 dediğiniz için VDSL olma ihtimali üzerinde durmuştum. 25 ise dediğiniz gibidir. Fiber için ilk defa böyle bir şikayet duydum bu arada. Ben kaç senedir Superonline fiber abonesi olduğumu bile hatırlamıyorum. Birkaç ufak sorun oldu mutlaka ama ben şikayet bile etmeden çözülmüştü her zaman. Bu kadar uzun süreli bir sorunu çözememeleri tuhaf.

Neyi düşünemediğinizi anlamadım hocam nasıl bir değer bekliyordunuz ki? Kablom cat 5 kablo cat 6 değerlerinde 201mbps down kadar gördüm.
Normalde stabil 25 Mbps download 5 Mbps upload alan birisiyim ama dediğim gibi karantina döneminde benim için batırdı taş devrine döndü evimiz 800KB Download 100MB Upload nedir hocam ?

Normalde stabil 25 Mbps download 5 Mbps upload alan birisiyim ama dediğim gibi karantina döneminde benim için batırdı taş devrine döndü evimiz 800KB Download 100MB Upload nedir hocam ?
Derdinizi anlıyorum ama size söylemek istediğim ve anlamlandıramadığım iki şey bulunmakta.
- Ankara'nın en işlek yerinde bile böyleyse düşünemiyorum dediğiniz şey nedir ne anlamda söylediğinizi anlamadım.
- Her firma karantina sürecinde altyapısının yetmemesi sebeiyle çok sıkıntı çekebiliyor ve bu farklı yerlerde değişim gösterebiliyor fakat ben bu hızlarda hiçbir düşüş yaşamadım henüz 9 aylık karantina sürecinde.

Hocam bu potansiyel hizmet mevcuttur yazısı zor gibi,Superonline kendi altyapısı yok herhalde o yerlerde ben aradım sordum başka firmadan veriririz dediler.

Derdinizi anlıyorum ama size söylemek istediğim ve anlamlandıramadığım iki şey bulunmakta.
- Ankara'nın en işlek yerinde bile böyleyse düşünemiyorum dediğiniz şey nedir ne anlamda söylediğinizi anlamadım.
- Her firma karantina sürecinde altyapısının yetmemesi sebeiyle çok sıkıntı çekebiliyor ve bu farklı yerlerde değişim gösterebiliyor fakat ben bu hızlarda hiçbir düşüş yaşamadım henüz 9 aylık karantina sürecinde.
Siz bir sıkıntı çekiyorsanız bu sizin bulunduğunuz porttan olabilir gelen kablolarda sıkıntı olabilir modeminizde sıkıntı olabilir teknik destek çağırın ölçüm yapıp anormalliği farkettiklerinde çözüm bulacaklardır yeni modem felan da denerler hatta onun haricinde bulunduğunuz il bölge ve porta olan uzaklığınız bu değerleri etkiler aynı zamanda yoğunluk da bir etmendir.

-Ankara'nın en işlek yerinde böyle bir kalite veriyorlarsa diğer yerlerde nasıl bir kalite sunuyorlardır ? Bu manada söyledim.
-Ben hız sorununu oldukça yaşadım derslerden defalarca internet yüzünden düştüm, oyun indiremedim-oynayamadım daha sayabilirim böyle sorun.
Siz bir sıkıntı çekiyorsanız bu sizin bulunduğunuz porttan olabilir gelen kablolarda sıkıntı olabilir modeminizde sıkıntı olabilir teknik destek çağırın ölçüm yapıp anormalliği farkettiklerinde çözüm bulacaklardır yeni modem felan da denerler hatta onun haricinde bulunduğunuz il bölge ve porta olan uzaklığınız bu değerleri etkiler aynı zamanda yoğunluk da bir etmendir.
Teknik desteği 2 kere çağırdık 2 kere modem değiştirip gittiler.

Hocam bu potansiyel hizmet mevcuttur yazısı zor gibi,Superonline kendi altyapısı yok herhalde o yerlerde ben aradım sordum başka firmadan veriririz dediler.
hocam konu sahibi benim saçma sapan bir nedenden dolayı 24 saat ceza aldığım için mecburi olarak bu hesaptan yazıyorum özür dilerim ama benim için önemli bir konu.
hocam konuya gelecek olursak aşağıda bir kutu görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam superonline kutusuydu. yarın sabah inip bakacağım eğer kutu varsa kesinlikle fiber altyapı var demek değil mi?
aradım sordum fiber varmış. asıl konuya geri döndüm solde sorun yaşamak ve yaşamamak :(

Senden rica ediyorum eğer bu markayı düşünüyor isen lütfen Turkcell Superonline'a geçme rezalet ötesi bir kalitesi var. 24Mbps paketimiz var -fiber altyapı dahil her şey var- karantina dönemi başladığından beri bu sayfayı bile yükleyemez oldum. TurkNet gibi firmalara geçmeni tavsiye ediyorum bende taahhüt bittiği zaman geçeceğim.
Hocam sizin gibileri görüyorum şüphe ediyorum ya bende sorun yaşarsam diyorum ama türknet bildiğim kadarıyla çok daha kötü.

2 Ay öncesine kadar TTNET kullanıyordum. Superonline'ye geçtim 100 Mbps paketim var bana gelen 115 Mbps ve yanında 10 upload ben çok memnunum.
bende 6 yıldır ttnet kullanıyorum superonlinenın şu tarifesini almayı düşünüyorum sizce almalı mıyım?
Tamamdır. 24 dediğiniz için VDSL olma ihtimali üzerinde durmuştum. 25 ise dediğiniz gibidir. Fiber için ilk defa böyle bir şikayet duydum bu arada. Ben kaç senedir Superonline fiber abonesi olduğumu bile hatırlamıyorum. Birkaç ufak sorun oldu mutlaka ama ben şikayet bile etmeden çözülmüştü her zaman. Bu kadar uzun süreli bir sorunu çözememeleri tuhaf.

Hocam size de soruyorum bu soruyu o attığım tarife sizce alınır mı?

Son düzenleme:
hocam konu sahibi benim saçma sapan bir nedenden dolayı 24 saat ceza aldığım için mecburi olarak bu hesaptan yazıyorum özür dilerim ama benim için önemli bir konu.
hocam konuya gelecek olursak aşağıda bir kutu görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam superonline kutusuydu. yarın sabah inip bakacağım eğer kutu varsa kesinlikle fiber altyapı var demek değil mi?
aradım sordum fiber varmış. asıl konuya geri döndüm solde sorun yaşamak ve yaşamamak :(

Hocam sizin gibileri görüyorum şüphe ediyorum ya bende sorun yaşarsam diyorum ama türknet bildiğim kadarıyla çok daha kötü.

bende 6 yıldır ttnet kullanıyorum superonlinenın şu tarifesini almayı düşünüyorum sizce almalı mıyım?

Hocam size de soruyorum bu soruyu o attığım tarife sizce alınır mı?
Bunun yerine 120 yahut 130 tlye 100mbps almanız daha mantıklı olacaktır.

Hocam sizin gibileri görüyorum şüphe ediyorum ya bende sorun yaşarsam diyorum ama TurkNet bildiğim kadarıyla çok daha kötü.

TurkNet, fiyat olarak çok daha uygun eğer bölgenizde TurkNet altyapısı varsa hiç tereddüt etmeden geçin. Kullanan arkadaşlarım var hepsi memnun, şubat ayında taahhüt bitince bende geçeceğim. Kullanan bir arkadaşın var ise ondan kod iste ilk 1 ay para ödemeden kullanabiliyorsun bu süre zarfında internet kalitesini de test edersiniz. Beğenmezseniz taahhüt olmadığı için farklı bir markaya geçebilirsin.

TurkNet, fiyat olarak çok daha uygun eğer bölgenizde TurkNet altyapısı varsa hiç tereddüt etmeden geçin. Kullanan arkadaşlarım var hepsi memnun, Şubat ayında taahhüt bitince bende geçeceğim. Kullanan bir arkadaşın var ise ondan kod iste ilk 1 ay para ödemeden kullanabiliyorsun bu süre zarfında internet kalitesini de test edersiniz. Beğenmezseniz taahhüt olmadığı için farklı bir markaya geçebilirsin.

Maalesef TurkNet altyapısı yok TT VDSL altyapısı var ama pek kaliteli değil 227 metre bakır kablo kullanılıyor.

Bunun yerine 120 yahut 130 TL'ye 100Mbps almanız daha mantıklı olacaktır.

En ucuz 100mbqs tarife 129TL. Maalesef o kadar bütçem yok genel olarak akşamları aktifim zaten aklıma yattı tarife ama sizlerede sorumak istedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı