Superonline Ani Ping Yükselme Sorunu

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Kolay gelsin arkadaşlar. Öncelikle 2-3 hafta önce yeni bir bilgisayar aldım. Her şey çok güzel gidiyordu. Neyse oyunlarımı yükledim ve çoğuda online oyunlar. Her neyse ping sabit 59. Normalde sorun olmaması lazım. Ama nedense 2-3 saniyelik de olsa ping aniden 300-400 oluyor ve oyun oynanamaz hala geliyor. Ya oyundan atıyor ya da oyunda bu ani ping yüzünden ölüyorum. Bunu geçtim. Ben veya kardeşim bilgisayardan oyun oynarken diğeri telefondan video izlemek istediği an her şey bitiyor. Yani ping 15-20 saniye sabit 59 olurken bir anda her 15-20 saniyede bir 2-3 saniye de olsa 500-600 oluyor. Ben bıktım. Artık 3 haftadır ne LoL ne DotA ne CS:GO ne de BF4 oynayabiliyorum. Bunu sebebi nedir? Superonline'ı aradığımda bana internet hızınızda problem yok diye söylüyorlar. Hız testi yapın diyorlar ve kendi sitesinden yapıyorum ping 30 çıkıyor. Bu değer Türkiye için Superonline kullanıcıları için imkansız. Aynı olayın benzeri arkadaşımın başına geldi ve adamlar geldi modemi değiştirdi. Ben de rica ettiğimde gelmiyorlar nedense. Ben müşteri olarak modemimi değiştirme arzusunda bulunamayacak mıyım? Ya da sorunsuz bir internet bağlantısı yaşayamayacak mıyım? Benim de hakkım var ama nedense gelip değiştirmiyorlar. Böyle bir hakkım olmalı. Sizce nasıl modemi değiştirebilirim? Ve bu sorunu nasıl çözebilirim? Lütfen yardım edin şu an o kadar sinirliyim ki az önce adamlara küfür ettim. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem arayüzüne girip bazı ufak ayarlarla bu sorunu giderebilirsin.

Aktarım gücü normalde 10 oluyor modeme göre değişiyor. HG552E model modem kullanıyorsan bu ayarların aynısını yap.
Adsızsssssssssssss.jpg

Yaptıktan sonra modem arayüzünde bakım yazan yerden aygıta gir yeniden başlat, ping düşecektir.
ssssssssssssssssssssssss.jpg

Modem arayüzüne girip bazı ufak ayarlarla bu sorunu giderebilirsin.

Aktarım gücü normalde 10 oluyor modeme göre değişiyor. HG552E model modem kullanıyorsan bu ayarların aynısını yap.
Eki Görüntüle 190643

Yaptıktan sonra modem arayüzünde bakım yazan yerden aygıta gir yeniden başlat, ping düşecektir.
Eki Görüntüle 190644
Hocam nasıl gireceğim bu ayarlara ayrıntılı anlatır mısınız?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı