Superonline modem Router'a bağlıyken bazı sitelere girilmiyor

erayerinc

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben evimde Superonline 100Mbit fiber kullanıyorum. Yanında da 2 tane Turkcell TV+ var. Kullandığım modem Huawei HG8245 L3 ont. Modemin Wi-Fi performansından memnunum. Odaların duvarlarında Ethernet girişleri var. Modeme de odalara ait kablolar takılı. Benim odam modeme uzak bir mesafede. Ben de o sebepten dolayı odamda router kullanıyorum. Ancak son birkaç aydır bir sorun yaşıyorum. Sorunum şu; Router'a bağlıyken bazı sitelere giremiyorum. Mesela Turkcell.com.tr adresine giremiyorum. Ya da Superonline.net yine aynı şekilde gidemiyorum. Başka bir örnek vermek gerekirse troyestore.com adresine gitmiyor. Turkcell'in dijital operatör uygulaması da çalışmıyor. Bu örnekler ilk aklıma gelenler. Şu an aklıma gelmeyen, hatırlamadığım başka örneklerde mutlaka vardır. Ancak modeme bağlanırsam hiçbir sorun yok. Her yer hemen açılıyor. Denemek amacıyla başka bir router taktım. Aynı sorun onda da oldu. Tracert/traceroute komutuyla Turkcell.com.tr ve birkaç site denediğimde oradan da gidemediğini gördüm. Sebebi ne olabilir? Nasıl çözerim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktığınız router cihazlarını Wi-Fi AP moduna almayı deneyin. Routerda Wi-Fi AP modu, kablolu tekrarlayıcı olarak da geçebilir.

Taktığınız router cihazlarını Wi-Fi AP moduna almayı deneyin. Routerda Wi-Fi AP modu, kablolu tekrarlayıcı olarak da geçebilir.
Acess Point olarak daha önce denedim. Ancak sorun devam eti. Birde ben router'ı sadece kablosuz değil kablolu da kullanıyorum. PS4, Turkcell tv vs oradan bağlıyorum kablolu olarak.
Biraz önce tp link sitesinde canlı destek bölümünden teknik destek talebi oluşturdum ve durumu yazdım. Benimle yazışan kişi durumun dns kaynaklı olduğunu söyledi ve "ise sağlayıcınıza dns yapılandırması istediğinizi söyleyin" dedi. Sizce sebep bu olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı