Superonline müşteri hizmetlerinden Xbox portu açılmıyor

namık_efendi

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Xbox ağına bakınca NAT türüne teredo uygun bulunamadı yazısını görüyorum. Ve Xbox müşteri hizmetleriyle konuştuğumda bana 7 tane port adresi açmamı söylediler. Xbox Support buradaki 7 tane portu açmak için Superonline müşteri hizmetlerini aradım ve 88 numaralı (UDP) illa bir dışsal port numarası da istıyorlar. Yanında 3544 numaralı bağlantı noktası (UDP) bunun ise geçerli bir port adresi olmadığını söylediler bende sinirlenip telefonu kapattım. Kendim açmak istiyorum ayrıca kendimiz internet ara yüzünden port açınca sanırım o portu açsak bile açılmıyormuş. Yardım edebilecek var mı 3 gündür şunu açmaya çalışıyorum.

oraya giriyorum fakat hiç bir şey anlamadım o yüzden yardıma ihtiyacım var
Modem markanız nedir bilmiyorum benimki Asus. İsimlendirmeler aşağı yukarı aynıdır. WAN > Port Yönlendirme sayfasından yapabilirsiniz. Hatta Xbox Live için hazır ayar mevcut. Sizin modemde hazır ayar var mıdır bilemiyorum.

1635350746568.png

Modem markanız nedir bilmiyorum benimki ASUS. İsimlendirmeler aşağı yukarı aynıdır. WAN > Port Yönlendirme sayfasından yapabilirsiniz. Hatta Xbox Live için hazır ayar mevcut. Sizin modemde hazır ayar var mıdır bilemiyorum.

Eki Görüntüle 1199778

Ne yazık ki böyle güzel bir arayüz yok Huawei modem kullanıyorum ara yüzde göremedim böyle bir şey :(

Türk Telekom kullanıyorum NAT kısmında aynı hatayı alıyordum. Online işlemlerden güvenli internet hizmetini kapattığım zaman düzeldi. Superonline tarafında bu tarzda bir hizmet vardı sanırım kontrol edin isterseniz.

Geri
Yukarı