Superonline Nperf dalgalı hız

Bu mesajın geç gitmesi ve sayfaların yüklenmemesi sadece mobilde başıma geliyor. Onu da uygulamadan çıkıp hemen tekrar girince çözüyorum. Mobilde tarayıcıda herhangi bir sayfa yüklenmeme sorunu yaşamadım. Bazen YouTube uygulamasina girince yüklenmeme sorunu oluyor, o da çıkıp tekrar girince düzeliyor.
Benim kabloluda aynı sorun oluyor, mobilde de. Wifi aç kapa yapmadan düzelmiyor aynı şekilde kabloluda da siteden çık gir öyle açılıyor. Youtube uygulamasında da gir çık yapmadan yüklenmiyor ve geç geliyor video bannerları hissedilir derece de, sonra aşağı kaydırırken de geç geliyor sayfalar youtube da. İşkenceye dönüştü artık gıcık kapıyorum 😂

Benim kabloluda aynı sorun oluyor, mobilde de. Wifi aç kapa yapmadan düzelmiyor aynı şekilde kabloluda da siteden çık gir öyle açılıyor. Youtube uygulamasında da gir çık yapmadan yüklenmiyor ve geç geliyor video bannerları hissedilir derece de, sonra aşağı kaydırırken de geç geliyor sayfalar youtube da. İşkenceye dönüştü artık gıcık kapıyorum 😂
Bu sorun neyden kaynaklı bilmiyorum ama Superonline'ın kendisine bir çeki düzen vermesi şart.

Bu sorun neyden kaynaklı bilmiyorum ama Superonline'ın kendisine bir çeki düzen vermesi şart.
Bende hocam bende...

Tahminlerin çok ama kesin şu demek ne mümkün, tek yapabileceğim başka İSP'ye geçmek, bir çok kullanıcıya etki etmeye başladı artık bunların problemleri.

Şimdi aklıma geldi bir ara Ege bölgesinde miydi neydi tam hatırlayamıyorum kapsanan bölgeleri hızları kontrol eden/sınırlayan cihaz arızalanmıştı geçen bir bölgede ve herkesin hızları 1000/1000 olmuştu o bölge de ki sol kullanıcılarının, bu konuyu açan arkadaşın da sorunu belki bundan kaynaklı bir problemden kaynaklanıyor olabilir. Emin değilim ama tahmin işte..

Routerınızdan paket hızınıza göre limit koyun veya paket hızınıza göre QoS uygulayın.

Ortalama hızı, paket hızınızda tutmaya çalışıyor. Hız çok yüksekten başladığı için aldığınız grafikler normal.

Routerınızdan paket hızınıza göre limit koyun veya paket hızınıza göre QoS uygulayın.

Ortalama hızı, paket hızınızda tutmaya çalışıyor. Hız çok yüksekten başladığı için aldığınız grafikler normal.
Qos ile sınırlama yaptığımda hız kaybı oluyor. Mesela fastta 250'ye çıkıp geri inmesini Qos ile engelliyorum ama bu sefer ortalama hız 55-60 gibi çıkıyor.
Güncelleme: Bu testleri, sorundan dolayı sık yapar hale geldim. 20 test yapıyorsam 1'inde hız, tepe noktasını görüp dalgalanmadan o değerde kalıyor. Hem fast.com'da, hem de nperf'te 400 mbps hızların üstünde değerler aldığım oldu.

Hatta nperf'te aldığım hızın GIF'i:

Dalgalanma yok.gif

@erengore .

Son düzenleme:
Arkadaşlar ne diyorsunuz bu işe? Sizde nasıl? Ben 100 Mbps kullanıyorum. Ekip geldi, FTTB Switch cihazından eve gelen kablo değişti, modem değişti ama sorun hala devam ediyor. Teknik eleman geldi, network ekibiyle istişare yaptılar. Normal diyorlar. Ortalama hız normalse gerisi önemli değilmiş. Komik gerçekten.

Frankfurt sunucusu:

Eki Görüntüle 1261265

Türknet Sunucusu:
Eki Görüntüle 1261311
Türknet sunucusunda yaptığınız hız testindeki dalgalamalar bende de aynı. Ama bu dalgalanmalar indirme yaptığım hiç bir sunucuda yok. Steam, Epic, Origin, Battlenet, İDM indirmeleri, Windows store indirmelerinde bile kaynak izleyicisinden ağ durumuna baktığımda Türknet sunucusundaki hız testindeki dalgalanmaların hiç biri yok. Sanırım Yürknet sunucusu ile alakalı bir durum. Oyunlarda ping değerlerimde çok iyi ve hiç değişkenlik göstermiyor.

Türknet sunucusunda yaptığınız hız testindeki dalgalamalar bende de aynı. Ama bu dalgalanmalar indirme yaptığım hiç bir sunucuda yok. Steam, Epic, Origin, Battlenet, İDM indirmeleri, Windows store indirmelerinde bile kaynak izleyicisinden ağ durumuna baktığımda Türknet sunucusundaki hız testindeki dalgalanmaların hiç biri yok. Sanırım Yürknet sunucusu ile alakalı bir durum. Oyunlarda ping değerlerimde çok iyi ve hiç değişkenlik göstermiyor.
Ben Origin'den test etmemiştim. Şimdi baktım, dalgasız 10.5 mb/sn verebiliyor. Görev yöneticisinden takip ettiğimde yine dalgalandığı görülüyor ama dalga aralığı 60-120 mbps arası. Yani originde de ortalama hız görünüyor. Ya da hız 1 saniyeden daha fazla süre sıklıkla değişiyor da olabilir.

3 ay sonra sorun düzeldi. Diğer arkadaşlarda durum nasıl merak ediyorum.

Son düzenleme:
Ben Origin'den test etmemiştim. Şimdi baktım, dalgasız 10.5 mb/sn verebiliyor. Görev yöneticisinden takip ettiğimde yine dalgalandığı görülüyor ama dalga aralığı 60-120 mbps arası. Yani originde de ortalama hız görünüyor. Ya da hız 1 saniyeden daha fazla süre sıklıkla değişiyor da olabilir.

3 ay sonra sorun düzeldi. Diğer arkadaşlarda durum nasıl merak ediyorum.
Bende de hiç bir sorun dalgalanma yok.

Geri
Yukarı