Superonline ping sorunu

Öncelikle iyi akşamlar. İyi bir online oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız. Wireless'dan vazgeçminiz gerekmekte. Anlık ping yükselişlerinin, hız düşmesinin ve internet bağlantınızın kopmasının nedeni bu. Minimum Cat5e kalitesinde bir ethernet kablosu kullanmanız gerekmekte. Buna ekstra olarak ;
SpeedGuide.net :: TCP Optimizer / Downloads
Adresinden TCP Optimizer v4.0.3'ü indirip atıcağım ayarları uygulayabilirsiniz. İçerdiği ayarlar işletim sisteminizin oyun oynamaya daha yatkın hale gelmesini sağlıyor. İndirdiğiniz exe'yi yönetici olarak çalıştırıp. Ardından costum butonuna basmanız ve resimdeki gibi ayarlayıp apply changes butununa basmanız gerekmekte. Üstteki hız çubuğu kendi ayarlarımızı uyguladığımızdan önem arz etmiyor. Ayarlar uygulandıktan sonra yeniden başlamanız yeterli olucaktır. Steam üzerinden herhangi bir şey danışmak isterseniz.
Steam Community :: Pi WorLD

Adsız.jpg

Adsız2.jpg

(Rehber) MTU (Maksimum İletim Birimi) Optimizasyon bu konuda ki işlemleri uygulayın ardından speedtest.net sonucu resimli olarak paylaşın.

Söylediğiniz adımları uyguladım ve speedtest.net sonucum şöyle.

Hızlı Resim - Screenshot

Ancak speedtest.net de ping her zaman 1 olarak gözüküyor sizce sağlıklı bir test etme yeri mi burası?

Öncelikle iyi akşamlar. İyi bir online oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız. Wireless'dan vazgeçminiz gerekmekte. Anlık ping yükselişlerinin, hız düşmesinin ve internet bağlantınızın kopmasının nedeni bu. Minimum Cat5e kalitesinde bir ethernet kablosu kullanmanız gerekmekte. Buna ekstra olarak ;
SpeedGuide.net :: TCP Optimizer / Downloads
Adresinden TCP Optimizer v4.0.3'ü indirip atıcağım ayarları uygulayabilirsiniz. İçerdiği ayarlar işletim sisteminizin oyun oynamaya daha yatkın hale gelmesini sağlıyor. İndirdiğiniz exe'yi yönetici olarak çalıştırıp. Ardından costum butonuna basmanız ve resimdeki gibi ayarlayıp apply changes butununa basmanız gerekmekte. Üstteki hız çubuğu kendi ayarlarımızı uyguladığımızdan önem arz etmiyor. Ayarlar uygulandıktan sonra yeniden başlamanız yeterli olucaktır. Steam üzerinden herhangi bir şey danışmak isterseniz.
Steam Community :: Pi WorLD

Eki Görüntüle 116749
Eki Görüntüle 116750

Peki teşekkür ederim eğer diğer işlemler başarılı olmazsa bu yöntemi de denemek isterim.

Şu anda İzmir sunucusuna bağlı olduğunuz için ping değeriniz düşük ve gayet iyi. Uzak bir lokasyonda bulunan sunucu için ping değerlerinin yüksek olması normaldir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı