Superonline Upload Hızı Sıfır "0"

Berkay528

Centipat
Merhabalar,

22.07.2020 tarihinden itibaren ( yani dün) upload hızımı 0.05Mbps bazen Max 0.5 Mbps ölçüyorum. Günde yaptığım 30-40'ya yakın testin ortalaması ise 0.05 Mbps civarında gezmekte. Download hızım ise gayet normal 65 Mbps. Fakat upload hızı neredeyse sıfır olduğu için sitelere, oyunlara girmekte, tabi bir şey yüklemekte acayip problem yaşıyorum.

Bu konuyu araştırdığımda virüs, kablo, modem ve binadaki kutuyla ilgili olduğuna dair yazılar, konular gördüm. Başka ethernet kablosuyla denedim, modemi reset-fabrika ayarlarına döndürme gibi çözümleri de denedim. Ayrıca telefonumdan da Speedtest yaptığımda yine aynı sorun devam etmekte. Yani bundan dolayı virüs veya cihazdan kaynaklanma şıkkını da elemiş oldum.

Bugün Superonline teknik servisinden bir kişi geldi ve Speedtest yapıp birkaç görseli mail attıktan sonra gitti. İlk başta Speedtest'in serverlarından problemin kaynakladığını söyleyip açıkçası beni sallamaya çalıştı fakat kendisi, kendi cihazından da test yapıp daha sonra 4 tane görseli mailine 2-3 dakikada yükleyemeyince gerçekten bir problem olduğunu anladığını düşünüyorum. Sorunun büyük ihtimalle yazılımsal olduğunu söyledi ve benim yapacağım bir şeyin olmadığını belirtti.

Benim sorum ise şu, bu sorun gerçekten yazılımsal bir şey olabilir mi? Yoksa sadece klasik hız düşürme taktikleri yapıp tepki almamaları durumunda hızı aynen böyle sağlamaya devam etme gibi bir niyette mi oldukları? Son olarak ise buna benzer bir sorun yaşayıp kendisi veya internet sağlayıcısı ile şu şu işlemleri yaptıktan sonra çözen arkadaş var mı? Bilgisi, tecrübesi olanlar aktarırsa çok sevinirim.

İnternet özellikleri;

-Superonline Fiber
-35 Mbps Download
-5 Mbps Upload

Son düzenleme:
Farklı bir modemle hız testini tekrar deneyebilirsiniz. Bu sorunun modemden ya da evinize ayrılan bant genişliğinden mi olduğunu açıklığa kavuşturacaktır. Her iki durumda da servisin sizi bu şekilde sallamaması gerekiyordu. İşi tüketici mahkemelerine taşıyabilirsiniz bence. Yine de önce "sikayetvar"da şikayet açmanızı öneririm. Oradaki şikayetlere ekstra bir ilgi gösteriyor firmalar.

Farklı bir modemle hız testini tekrar deneyebilirsiniz. Bu sorunun modemden ya da evinize ayrılan bant genişliğinden mi olduğunu açıklığa kavuşturacaktır. Her iki durumda da servisin sizi bu şekilde sallamaması gerekiyordu. İşi tüketici mahkemelerine taşıyabilirsiniz bence. Yine de önce "sikayetvar"da şikayet açmanızı öneririm. Oradaki şikayetlere ekstra bir ilgi gösteriyor firmalar.

Başka bir modemim açıkcası yok, bulup denemeye çalışırım ama. Sorunun yazılımsal olduğunu söyledikten sonra ben sorduğumda bana bir geri dönüş olur mu diye evet biz veya genel merkez size ulaşır dedi birkaç gün daha bekleyip dediğiniz diğer seçenekleri uygulamaya koyabilirim "şikayetvar"dan başlayarak
Bugün farklı bir modem ve modeme asıl sinyali taşıyan diğer küçük cihazı değiştirerek bir deneme yaptılar durum halen aynı problem devam ediyor. Adamlar ilk defa başımıza böyle birşey geliyor dedi.

Gelişmeleri ve çözüme ulaşırsa nasıl çözüldüğünü yine buradan yazarım ki başka birinin başına gelirse en azından bir fikir olur.
Olay, tamamen merkezlerinden kaynaklanıyormuş hiç bir şey değişmeden sadece kendilerinin altyapı merkezinden yaptıkları işlemle çözüldü. Aradılar test yaparmısınız nedir durum diye test yaptığımda eski hızına gelmişti. Bu şekilde çözüldü olay

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı