TT 50 Mbps yerine 15 Mbps veriyor

sglpk

Femtopat
Daha fazla  
Binaya taşındığımızda Netspeed ile her ay düzenli 5-10 günlük internet kesintim (ya hiç olmuyordu ya da 1-2 Mbps gibi komik hızlar) oluyordu. Neden olarak bölgesel TT altyapı kaynaklı olduğunu söylüyorlardı. İnternet olduğu zamanlar ise 35 Mbps paket ile 10-15 gibi rakamlar alıyordum. Hız düşüklüğü için başvurduğumda 2-3 kere TT ekiplerini yönlendirip ankastre kontrolünde sorun olmadığını, iç tesisattan olabileceğini söylüyorlardı. İç tesisat için elektrikçi çağırarak 25-33 aralığına çıktım. Sonra tekrardan 20-25 aralığına düştü hız. Kesintiler düzenli olarak devam ettiği için TT geçtim.

Şimdi ise TT'den 50 Mbps paket ile (altyapı 70 Mbps destekliyor denildi) tekrardan 15 Mbps ve hatta çoğu zaman daha az hız almaktayım. TT'i aradığımda ise hat değerlerinde sorun olmadığını, modemden kaynaklı olabileceğini söylüyorlar (yalan).

Genelde 12-16 Mbps download, 3 civarı ise upload alıyorum.
Sorun halen iç tesisattan kaynaklı olabilir mi, değilse ne olabilir? 2 modemim var, ikisini de ilk taktığımda dls ışığının sabitlenmesi ve hatta yanması bile 2-3 dakika sürebiliyor. Bu sebepten dolayı ben iç tesisat olarak düşünüyorum.

1670596254011.png

Binaya taşındığımızda Netspeed ile her ay düzenli 5-10 günlük internet kesintim (ya hiç olmuyordu ya da 1-2 Mbps gibi komik hızlar) oluyordu. Neden olarak bölgesel TT altyapı kaynaklı olduğunu söylüyorlardı. İnternet olduğu zamanlar ise 35 Mbps paket ile 10-15 gibi rakamlar alıyordum. Hız düşüklüğü için başvurduğumda 2-3 kere TT ekiplerini yönlendirip ankastre kontrolünde sorun olmadığını, iç tesisattan olabileceğini söylüyorlardı. İç tesisat için elektrikçi çağırarak 25-33 aralığına çıktım. Sonra tekrardan 20-25 aralığına düştü hız. Kesintiler düzenli olarak devam ettiği için TT geçtim.

Şimdi ise TT'dan 50 Mbps paket ile (altyapı 70 Mbps destekliyor denildi) tekrardan 15 Mbps ve hatta çoğu zaman daha az hız almaktayım. TT'i aradığımda ise hat değerlerinde sorun olmadığını, modemden kaynaklı olabileceğini söylüyorlar (yalan).
Genelde 12-16 Mbps download, 3 civarı ise upload alıyorum.

Sorun halen iç tesisattan kaynaklı olabilir mi, değilse ne olabilir? 2 modemim var, ikisini de ilk taktığımda dls ışığının sabitlenmesi ve hatta yanması bile 2-3 dakika sürebiliyor. Bu sebepten dolayı ben iç tesisat olarak düşünüyorum.

Eki Görüntüle 1597832

Hız güncellemesi talep edin.

Tam olarak nedir o hocam? Gün içerisinde aradığımda modemimi 15 dakika kapatmam gerektiğini, modeme sinyal göndereceklerini söylediler. Aynı şey olabilir mi? Hiçbir değişiklik olmadı işlemden sonra.

TTNET müşteri hizmetlerini arayın arıza bölümüne ulaşın ve sorun yok deseler bile hız güncellemesi talep ediyorum deyin bende yapıyorlardı eğer yapmazlarsa modem kurulum bilgilerini istiyorum deyin modemi iğne ile resetleyin modem kurulumu yapın.

TTNET müşteri hizmetlerini arayın arıza bölümüne ulaşın ve sorun yok deseler bile hız güncellemesi talep ediyorum deyin bende yapıyorlardı eğer yapmazlarsa modem kurulum bilgilerini istiyorum deyin modemi iğne ile resetleyin modem kurulumu yapın.
Modem resetlemesini çok defa denedim, maalesef farketmiyor. Hız güncellemesini talep edeceğim. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı