Superonline VDSL Hız Sorunu

mesuttos

Hectopat
Daha fazla  
Superonline'dan Şubat 13 2017'de internet aldık, yeni modem geldi fakat modem loglarına bakınca 2016 hatta 2010'a kadar kayıt var. Bunlar bana 2.el modem mi kakaladılar şimdi?

Birde internetim aşırı düşük, ilk aldığımda 47Mbps kadar görürken şu an 30Mbps'ı anca görüyor. Ayrıca o internet kutusu 10-15 metre kadar yakın evime. O kadar Superonline'a söylememe rağmen halen 10 gün içinde çözeceğiz yazıyor da 10 günü aştı bile.
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemin ikinci el olma ihtimali düşük, ama olabilir de. İsterseniz ileriye dönük olarak ADSL, VDSL ve Fiber altyapıları ile uyumlu olan Asus marka DSL-N17U alabilirsiniz.

Bağlantınız kötü, farklı bir modem ile bu değerleri tekrar kontrol edin, sizin kullandığınız modemde hat değerleri düşükse öncelikle modem yazılımını güncelleyip tekrar kontrol edin. Bunlara rağmen hat değerleri halen düşükse kablo bağlantılarınızı kontrol edin.

Kablolarda sorun varsa modemden binanıza gelen ana hat kablosuna kadar kaliteli bir CAT6 kablo çekin, yalnız bu kablonun modeme kadar eksiz olmasına özen gösterin.

Modemin ikinci el olma ihtimali düşük, ama olabilir de. İsterseniz ileriye dönük olarak ADSL, VDSL ve Fiber altyapıları ile uyumlu olan Asus marka DSL-N17U alabilirsiniz.

Bağlantınız kötü, farklı bir modem ile bu değerleri tekrar kontrol edin, sizin kullandığınız modemde hat değerleri düşükse öncelikle modem yazılımını güncelleyip tekrar kontrol edin. Bunlara rağmen hat değerleri halen düşükse kablo bağlantılarınızı kontrol edin.

Kablolarda sorun varsa modemden binanıza gelen ana hat kablosuna kadar kaliteli bir CAT6 kablo çekin, yalnız bu kablonun modeme kadar eksiz olmasına özen gösterin.

Kusura bakmayın yeni gördüm superonline mail attım, birşeyler yaptılar 120mbps kadar maksimum hız oluyor 50mbps kayıpsız kullanıyorum (kablo uzunluğu gibi şeyler katmadan).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı