Supplement kullanımı nasıl olmalı?

Gnev

Hectopat
Selam, kilo vermeye karar verdim fakat sarkmaların olmaması açısından fitness başladım, elimde takviyeler var fakat kimden yardım alacağımı nasıl kullanacağımı bilemedim o yüzden siz değerli üyelerin yardımını talep ediyorum bilenlerden. " aktif diyetteyim "

Boy: 180 cm.
Kilo: 125.15 kg.

Elimde olanlar:

1- L-CARNITINE
2- BCA - CLA - GLUTAMINE

Bunların yanına flava thermo burner almayı planlıyorum ama çok fazla takviye kullanımı rahatsız eder mi bilmiyorum. " sağlık sorunum yok "

Kısaca sorum şu bu takviyeleri nasıl kullanmam lazım benim sabah akşam kaç defa almam lazım nasıl bir yol izlemeliyim antrenmandan önce veya sonra kaç ölçek olmalı kaç defa almam lazım spor olmadığı günlerde almam gerekenler var mı?

Bunları bana tablo gibi öğün öğün bir de anlatarak açıklayacak saygı değer bir üye varsa gerçekten çok sevinirim.

@emircanunlts siz forum da bu konuda bilgili biri gibisiniz rica etsem yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben aktif olarak hala spor yapıyorum ve diyetisyen ile çalışıyorum kilolu olduğum dönemlerde başlamıştım ve 20kg civarı verdim şöyle bir sıkıntı var bu tür supplementler vicutta su ve protein tutulmasını sağlar kan akışını hızlandırır. Spor esnasında daha verimli olmanı sağlar fakat kilo verme aşamasında bunların kullanılması pek tavsiye edilmez. 6 senelik sporcularla konuştum sıkılaşıp ideal kilona 3 4 kilo kaldığında başlayabilirsin. Eğer kas üzerine yoğunlaşmak istersen en doğal ve güzel yöntem kreatin kullanmaktır. ( ideal kilo için )

Kullanım basit, sana hemen birkaç cümleyle açıklayayım.

L-Carnitine, spordan 30 dakika önce 1 ölçek.

CLA, öğünler arasında günde 3 hap.

BCAA, toparlanmak için kullanılacaksa spordan hemen sonra veya spor esnasında.

Glutamine, yatmadan önce 1 ölçek.

Kullanım basit, sana hemen birkaç cümleyle açıklayayım.

L-Carnitine, spordan 30 dakika önce 1 ölçek.

CLA, öğünler arasında günde 3 hap.

BCAA, toparlanmak için kullanılacaksa spordan hemen sonra veya spor esnasında.

Glutamine, yatmadan önce 1 ölçek.
Arkadaş kas kazanmaktan ziyade kilo vermek için başlamış spora. Kilo vermeye çalışırken supplement kullanımı önerilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı