Supplement kullanımına nasıl başlanır?

SHER-LOCKED

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
3-4 aydır spor salonuna gidiyorum lakin 1 aylığına ara verdim sağlık probleminden dolayı. Geri dönünce supplement kullanmaya başlamak istiyorum ama nasıl doğru kullanırım bilmiyorum.

Kreatin tavsiye edebilirim, hem güç veriyor antrenman öncesi hem de kas yapımını hızlandırıyor. Kimi insanlarda az da olsa saç dökülmesi yapıyor tabi sık kullanmamanız gerekli.

Bir de internette gezinirken karşıma yağ yakimiyla ilgili supplementler çıktı. Onlarla ilgili bir bilginiz var mı?
Kullanılabilir eğer ağır antrenman yapacaksınız. L-Karnitin ve CLA diye geçer isimleri.

Ayrıca supplement kullanımı olarak, ara verdiyseniz eğer tekrar başlayın. Başladıktan 1-2 ay sonra kreatin, pre-workout ve protein tozu kullanımına geçebilirsiniz duruma bağlı olarak.

Kullanılabilir eğer ağır antrenman yapacaksınız. L-karnitin ve cla diye geçer isimleri.

Ayrıca supplement kullanımı olarak, ara verdiyseniz eğer tekrar başlayın. Başladıktan 1-2 ay sonra kreatin, pre-workout ve protein tozu kullanımına geçebilirsiniz duruma bağlı olarak.

Teşekkürler öneriniz için.
Ağır antrenmandan kastınız nedir acaba?

Linklerini atma şansınız var mı?

Bu sayfadakiler mesela.

Teşekkürler öneriniz için.
Ağır antrenmandan kastınız nedir acaba?
Maksimum ağırlık ve maksimum tekrar yapmak, son tekrarları bırakmayarak ve zorlayarak yapmak.

Örneğin kol antrenmanını bitirdikten sonra, elinize su şişesini alamayacak kadar kollarınızın pumplı olması gerek. Eğer böyle değilse, ağır çalışmamışsınız demektir.

Geri
Yukarı