Supplementler nasıl kullanılmalı?

• Konuyu başlatan alp2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B

alp2

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar görselde görmüş olduklarınızdan satın aldım.
Cream of Rice'ı sabah yulafıma karıştırmayı düşünüyorum eksik carbs tamamlamak için ve tat olsun yulafı suyla at gibi yiyorum. :D
Pre-workout'ı spora gitmeden 30 dakika önce içeceğim.
Sporum bittikten sonra bir ölçek (3 gram creatine) ve bir ölçek (25 gram whey) shakerda suyla içmeyi düşünüyorum ikisini karıştırıp.
Fakat BCAA+yı nasıl kullanmalıyım bilemedim videoları izledim kimi spor esnasında suyun yanında için diyor kimi ise spordan 1 saat önce için diyor şu anda bulk evresindeyim ona göre düşünebiliriz kimileri definasyonda için kas kaybını önlemek için diyor bilemedim. Yani sizce kullanmalı mıyım yoksa yaza doğru definasyon zamanı mı kullanmalıyım ve bunları bu şekilde düzenli kullanırken ara vermem veya başka kullanmam gereken şeyler var mı? Karaciğer ve böbreklerin yorulmaması için creatine hakkında çok çeşitli şeyler okudum. Kafam karıştı, kimisi yükleme falan diyor kimisi antrenman sonrası için bir ölçek diyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    119,6 KB · Görüntüleme: 98
creatin monohidrat gün içi ne zaman aldığının bir önemi yok ama tavsiyem yüksek karbonhidrat aldığın bir öğünle birlikte al. Her hangi bir içeceğe karıştırabilirsin. Bcaa spordan önce kullan off günlerde de ara öğünde olabilir sana kalmış. Yükleme yapmana gerek yok aşırı bir fark yaratmıyor.

Kreatin için ben de çok araştırma yaptım bu aralar. Kreatin anında etki eden (preworkoutlar gibi) bir ürün olmadığı için günün herhangi bir zamanında alınabiliyor. Antreman öncesinde veya sonrasında veya gün içinde ne zaman aldığının bir önemi yok. Günlük 3 ila 5 gr arasında alındığında zaten yaklaşık 15 gün sonra etkisi gösteriyormuş. Yüklemenin amacı ise bu 15 günlük süreyi kısaltmak sadece. Kreatin hakkında bir çok youtube videosu var. Herkes aşağı yukarı bunları söylüyor.
Whey+kreatin yapsanda olur yapmasanda çok bir önemi yok yani.

Hocam bunlar o kadar zararlı ki inanılmaz hem de. Kreatini sadece bir kez kullandım, böbreklerim ağrıdı doktora gittim. Sen ne yaptın bu böbreğe değerlerin çok yüksek dedi. Böyle giderse iflas edebilir dedi. Sana tavsiyem buna vereceğin paralarla doğal besinler al. Hem daha kalıcı sonuçlar alırsın hem de sağlığını bozmazsın.

Hocam bunlar o kadar zararlı ki inanılmaz hem de. Kreatini sadece bir kez kullandım, böbreklerim ağrıdı doktora gittim. Sen ne yaptın bu böbreğe değerlerin çok yüksek dedi. Böyle giderse iflas edebilir dedi. Sana tavsiyem buna vereceğin paralarla doğal besinler al. Hem daha kalıcı sonuçlar alırsın hem de sağlığını bozmazsın.

Aga sende kötü etki yaratmış olabilir belki az su içtin bilemeyiz ama keratin gibi en önemli supplementi de gömmeyin bence hani pre veya BCAA okeyde kreatine laf ettirmem yani.

Tavsiye edilen günlük kullanım miktarı 5 gr‘dır. Ve bol su içilmesi gerekir, siz büyük ihtimal yükleme şeklinde kreatini aldınız ve az su içtiniz.

Tavsiye edilen günlük kullanım miktarı 5 gr‘dır. Ve bol su içilmesi gerekir, siz büyük ihtimal yükleme şeklinde kreatini aldınız ve az su içtiniz.
Dostum nasıl kullanıldığını biliyorum , önerilen şekilde kullandım. Bu ürünlerin azı çoğu zararlı .Üstelik supplementler kalıcı etki yapmıyor. Sporu bırak 2 aya her yerin sarkıyor.

Troll bu bunu aldırış etmeyin. Allah bilir evde Tyler durden saniyordur kendini

Tamam çok yararlı sen dedin ya hani, tüm bilim adamları toplandı yararlarını tartışıyor şu an. Kaşmir ne yararını gördü ki diyorlar. Evde otur, bilmeden okumadan yorum yap ne güzel :D

Yeni konular

Geri
Yukarı