Suriye'deki TSK üssüne saldırı

Resmi bir açıklama yapılmasa da Suriye'de durumlar karışık şu an.

El-Bab'daki üssümüze YPG ve Suriye'li milisler tarafından saldırı düzenlendi. 2 şehidimiz, 8 yaralımızın olduğu söyleniyor. YPG'ye ait 8 köy ve Bazı PKK üsleri Türk topçuları tarafından yoğun ateş altına tutulmakta. Bayraktar TB2 bölgede uçuş gerçekleştiriyor. Gelişme olursa buraya eklerim.

Suriye politikamız başından sonuna kadar yanlış. Yanlış politikalarımız sonucu bu bataklığa girdik ve acı çekiyoruz.
Mezhepçilik ve ümmetçilik bu hale getirdi bizi. Ah ah içim kanıyor.
Bunu bir Türk'te, Alman da, İngiliz de Fransızda yapabilir, Fransızlar bunu yaptı sanırım zaten ww1 de.
Tamamda bu zaten dünyanın neresinde olursan ol insanlık suçudur. Onlarda yaptı diye diğerin suçunu indirgemiyor.

Çok büyük çatışma var diyorlar. İşin garibi Esad ne halt yiyor.
(Şehit sayısı fazla olabilir, teyitsiz)
Yazıklar olsun askerimizi resmen kurtlar sofrasına attilar. Rusya da işin içinde.
O sofraya oturmamız gerek diye düşünüyorum, bu sebepten olacak ki son yıllarda terör haberleri azaldı çok şükür.
Mezhepçilik ve ümmetçilik bu hale getirdi bizi. Ah ah içim kanıyor.

Tamamda bu zaten dünyanın neresinde olursan ol insanlık suçudur. Onlarda yaptı diye diğerin suçunu indirgemiyor.
İyide bunu yapan Suriyeli olunca faturası işinde gücünde olan suriyeliye neden kesilmemeli.

O sofraya oturmamız gerek diye düşünüyorum, bu sebepten olacak ki son yıllarda terör haberleri azaldı çok şükür.
Hocam Suriye çemberi çok karisik anlamında dedim. Abd, Rusya, Esad Ypg, pkk, pyd, oradan petrol kaçıran Kanada.
Çok iyi strateji güdülmeli.
2 askerimizi şehit verdik. Yaralilarimizda var bugün.

İyide bunu yapan Suriye'li olunca faturası işinde gücünde olan suriyeliye neden kesilmemeli.

Ben öyle bir şey demedim, çarpıtma. Ben bir kişinin hatasını bütün bir ırka maal edecek zihniyetsiz bir insan değilim. O kişinin cezası neyse verilmeli hatta sürgün edilmeli.

Hocam Suriye çemberi çok karisik anlamında dedim. Abd, Rusya, Esad Ypg, pkk, pyd, oradan petrol kaçıran Kanada.
Orta doğuda sınır bir devlet isen mecbur sınırını güçlendirip koruyacaksın. Yapacak bir şey yok coğrafya bazen kader olabiliyor böyle.

Bence bir ara çok güzel stratejimiz vardı, Libya'ya girip savaşın seyrinin değişmesine sebep falan oluyorduk, hatta biraz daha iyi bir strateji ile sitte'nin ötesine bile geçebilirdik belki.

Ben öyle bir şey demedim, çarpıtma. Ben bir kişinin hatasını bütün bir ırka maal edecek zihniyetsiz bir insan değilim. O kişinin cezası neyse verilmeli hatta sürgün edilmeli.
Benim çarpıtmak gibi bir niyetim yok, yanlış hatırlamıyorsam, Suriyelilerin bir zararı yok mu deyince, genel anlamda anladım o cevabı.

Geri
Yukarı