Suriyeliler Kurban Bayramı için ülkelerine geri dönüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim abim Suriye'de görev yaptı artık silah sesi ninni gibi geliyordu diyor. Bizim askerlerimiz başkasının ülkesini korumak zorunda değil gitsin geri dönmesinler.
Başkasının ülkesi? Afedersin yaşın küçük herhalde? Komşudaki yangının senin evine de sıçramıyacağından çok eminsin.

Suriyeliler yetmiyor afganlar geliyor ülkeye suriyelilerin upgradelenmiş versiyonları çevreye ve halka zarar daha fazla.

Başkasının ülkesi? Afedersin yaşın küçük herhalde? Komşudaki yangının senin evinede sıçramıyacağından çok eminsin.
Komşu gelsin bizim evde çay çorba verelim eşyalarını da yerleştirsin biz gidip yangını söndürmeye çalışalım komşu da arad gelip evinde bayram edip geri dönsün.

Oradakilere gittiğinde şey derler büyük ihtimal "Yiğen bizim orada düzenimiz var ondan gelemiyoruz buraya kalıcı yoksa geliriz yani".

Ne var canım bunda adamlar akrabalarıyla bayramlaşmasın mı şimdi 🤣 Giderlerken ceplerine bayram harçlığı koymadıysak ayıp etmişizdir.

2-3 sene evvel yine tartışıyorduk ben dedimki Esad hediyelerini vermeden salmaz halkını hepsine yetmedi ama bombasını patlattı.

En çok sinirimi bozan gelip burada bizi ezmeye çalışmaları. Okulda sınıfa baskın yapıyolardı resmen kaç defa kavgaya girdim, anneme sövdüler ve bu yaratıkları (minnet ve utanç duygusu olmayan birine insan diyemem)müdüre şikayet edince hepsini topladı sınıfa getirdi ve önce onlara sonra bize özür diletti sonrada onlar kardeşimiz dedi. Okul bahçesindeki Atatürk büstüne tırmanıyordu herifler. Bunlardan başka bir de suriyelilere verilen maaş var, iş bulamayan gençler dururken sen suriyeliye maaş veriyorsun gitsin çalışsın banane. Son olarak en baştan savaşabilecek durumda olanları almamalıydık kadını çocuğu yaşlısı gelmeliydi sadece ve onlarda burada taşkınlık yapmaya cesaret edememeliydi, devlet olarak bunu sağlamalıydın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı