Suriyelilere Türk Vatandaşlığı Verilmesi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Can güvenliğimizin garantisi verilen bir ülkede yaşamıyoruz. Suriyelileri aldık yemeğimizden , suyumuzdan ve devletin her türlü imkanlarından yararlandılar. Onlar gitsinler vatandaşlarımıza saldırsınlar, kandırsınlar ama hep mağdur kişiyi oynasınlar... Ayrıca vergi arttırımlarının ben Suriyeliler yüzünden olduğunu düşünüyorum. Devlet onlar için ev yapsın ama onlar kaçak elektrik kullansın. Tabii devlet onlara yapılan harcamayı nasıl kapatıcak? Vergilerle... O kadar yatırımı kendi Türk vatandaşları için yapsaydı açıkcası kimse vergisini vermekten çekinmezdi. Türk'ün Türk'den başka dostu yoktur. Kendine "ben Türk'üm" diyemeyecek insana vatandaşlık verilmesine ben karşıyım.

Bakın herşeyi kabul edelim ama savaştan kaçıp, bir ülkeye gelip orada senende 300.000 çocuk doğurmak nedir. Aptal, gerizekalı ve beyinsizlerden oluşan bir topluluk bunlar. Mottoları "Savaştan kaçmak bahane, sevişmek şahane." Bu mesaj yüzünden ban alacağımı da biliyorum. Ancak yeter artık ya. 10 sene sonra göreceğiz hepimiz. PKK gibi bir terör örgütü oluşacak. Ve suriyelilerde özerlik isteyecek. Ama bunlar önemsiz(!) Onlar müslüman kardeşlerimiz(!)

@Mr. J sonuna kadar haklısın. Hemde "Savaştan kaçmak bahane, ......... şaheneye." kadar bile.

Ekmek, su vermek başka şey vatandaşlık başka. Ekmek, su, kalacak yer vermeyecek kadar acımasız olunmamalı ama vatandaşlık ta fazla.

Referandum yapılsa bile %49 luk çomar kitlenin bu referandumdan galip çıkacağını düşünüyorum referandum sonuç değiştirmez bence bu çomar kitlenin aklını çelmek için yapılacak tek şey "dabıl" yollar yapmak o kadar yollarda rahat yürüyemiyoruz yahu kendi ülkemde önümü her an kesebilirler . Suriyelilere o kadar yardım edileceğine Türkmenistan'daki insanlara yardım etseler daha iyi olur bizdeki bu a*ap sevdası nedir arkadaş ? anlamıyorum .

İktidarın ve yalakalarının gözünde bir kelime Türkçe bilmese bile seçim vakti uslu koyun gibi gereğini yapacak insanların, kendilerine muhalif öz be öz Türklere tercih etmeleri şaşılacak bir durum değildir. Sonuçta ülkenin yarısı ümmet rüyasına kapılmış o kadar dış siyaset fiyaskosuna rağmen halen uyanmış değiller. Sistematik olarak Türkler azalıyor, azaltılıyor yaşı genç olanların geleceği karartılıyor. Bir zamanlar tek derdimiz muhalif Türklerdi keşke derdimiz hep onlarla sınırlı kalsaydı diyeceksiniz ama iş işten geçmiş olacak.

Bir yerden baktım, bu Suriyelilerin yüzde %45'i okuma yazma bilmiyor, bir de çok çok önceleri İzmir'de internet kafecinin birini darp ettiler. Bir de herşeyleri bedava. Biz memur olmak için KPSS'ye girerken onlar sınavsız memur oluyorlar. Bu kez de biz kendi ülkemizde mütlteci olduk. Kimse istemiyor bunları. Umarım savaş biter de, kendi ülkelerine giderler. Gerçi ben zannetmiyorum ama...

Tüm Suriyelileri suçlamak yanlış olur, içlerinde gerçekten iyi kalpli olanlar da var amacı keyif, sevişmek olanda var. Ayrıca o kadar yardımdan biraz da o Türkmen kardeşlerimize yardım gönderseler ne olur yani şuan ülkenin başındaki partiliyim, fakat soğudum resmen. Ha bu arada 3.dünya savaşı yakın bunu söyleyeyim.

Tüm Suriyelileri suçlamak yanlış olur, içlerinde gerçekten iyi kalpli olanlar da var amacı keyif, sevişmek olanda var. Ayrıca o kadar yardımdan biraz da o Türkmen kardeşlerimize yardım gönderseler ne olur yani şuan ülkenin başındaki partiliyim, fakat soğudum resmen.

Hepsi değil hocam ama çoğu kötü. Geçenlerde yürüyorum, benimle birlikte aynı kaldırımda Suriyeliler de yürüyordu ve çok pis kokuyorlardı. Temizlik adabı yok bunlarda. Ha ayrımcılık yapmıyorum, gerçekler bunlar. Bu insanlar buraya uyum sağlayamazlar ve kendi ülkeleri yok mu bunların? Savaş bitince göndermek gerek bunları çünkü bizim de ekonomimiz iyi değil ve iyi olmadığı için de bunlara bakamayız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı