Suriyelilere Türk Vatandaşlığı Verilmesi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Irkçılık kadar kötü bir şey olduğunu sanmıyorum. Suriyelilerin hepsi gericidir, bize zarar verir demek istemiyorum. Elbette ileri görüşlü, aklı başı yerinde güzel insanlar vardır fakat ortalama olarak ele alırsak gericiliğe yakın, sorun çıkarmaya meyilliler.

Suriyeliler vatanlarına ihanet değil, canını kurtarmak için geldiler. Vatanından edenler bu olayları destekleyen ülkelerdir. Bunları da biliyorsunuz. Oy için vatandaşlık teklifi mantıklı değil. Fakat bu tüm Suriyelileri dışlayalım anlamına gelmez. Bu mülteciler için gerekli yardım gerekli prosedürlere göre belirli alanlarda ve hizmetlerde yapılmalıdır.

Avrupada 10bini bulan mülteci geleceği korkusuyla başta ingiltere avrupa birliğine rest çekti avrupa birliğinden ayrıldı. Az çok ingilizcen varsa ingiliz halkının ırkçılık kokan yazılarını görmüşsündür. Artık avrupa 2. dünya savaşı sonrası oluşturulan globalizm zincirinden kurtulup tekrar eski nasyonal günlere dönüyor. Yani Türkiyede gösterilen tepkiler ırkçılıksa bizden kat be kat çok az mülteci için medeni avrupada verilen tepkileri görünce biz bunca zaman bunlara yine gereğinden çok merhamet gösterdik diyorum.

Fazladan 4 milyon oy gelse iyi. Adamlar tavşan gibi çoğalıyor. Bunlar 20 sene sonra bizim sayımıza gelir. Tamam mülteci alınır ama neden bu kadar çok ki? Zaten işsizlik oranı fırlamış birde bunlarda iş arayacak sonuç sıkıntı. Ablam bir şey anlattı. Adamın biri şöyle diyor:
Dolaşıyordum. Sahilde Suriyeliler keyif yapıyordu. Girdim sahile Suriyeli misin diye sordu. Bende Türküm diye cevap verdim. O da dedi buraya Türkler giremez diye. Çaktım suratına yumruğu.
Adamlar kendini bir şey sanıyor. Diyorlar ki Müslüman kardeşlerimiz. Öyle kardeş uzak olsun. İçlerinden elbette iyi insanlar var ama hepsi sıkıntılı. Adamlar biraz daha çoğalır özerklik ilan ederler. Kendi ülkemde mülteci gibiyim. Onlara verilen haklar bize verilen haklardan çok daha fazla. Adalet mi bu? Anladığınız partinin de oy verenlerinde Allah belasını versin. Zaten herkes koyun. Köye gidiyorum, Bartın' a. Arabaların arkasında hep Osmanlı Turası var. Tam koyun.

Hiçbir türlü umutlanmayın. Adalet Bakanımız 2019'a kadar seçim olmayacağını açıkladı.

Okumuş gerici olmayan insanlar elbette vatandaşlığa alınmalıdır nede olsa ülke ve dünya için. Ancak herhangi bir faydası olmayan insanların alınması sadece cehalet ve oy demektir. Ama elbette savaş bitene kadar onlara yardımlar yapılmalıdır. Nede olsa bir Mussolini Hitler Franco Antonescu Boris Dumitrecu Horthy değiliz.

Hiçbir türlü umutlanmayın. Adalet Bakanımız 2019'a kadar seçim olmayacağını açıkladı.
Eğer demokratik bir ülke olduğumuz söyleniyorsa bunu yapsınlar. Yada Adalet Bakanından Adalet kelimesini çıkarsınlar daha anlaşılır olur.

Hay hümanistliğinize! Irkçılığın farklı anlamları vardır, Türk'e düşman olan herkese ırkçı olmak gibi, yoksa ben neden siyahi bir çocuğa ırkçı olayım? Suriyelilerden az çok mühendis var bilim adamı var ama az var çok değil. Hepsi aynı duyguyu beslemekte, suriyelilerin çoğunluğu kürtçe bilmekte, yani kürtler ile ortaklaşa iş yapmaları beklenilebilir. Çünkü, Suriye zamanında senin benim abimi katleden pkk'yı kollayan bir ülkeydi, ben açıkçası fazla ırkçı olduğum için Türkiye'de Türk ırkından başka hiç bir ırkın barınmamasını isterim, bu fikrin de artık daha küçük yaştaki kardeşlerimizde görülüyor olması beni sevindiriyor, ama maalesef illa ki her ırktan birey olacak, fakat bu kişiler sınırlarını bilecek. Biz ne mi yapabiliriz? Tabii ki hiç bir şey, olan zaten bize olacak. İktidar'da bulunan bidatçiler ceplerini doldurdular, her yeri inşaat yaptılar, bilim ve sanat alanında hiç bir geliştirmede bulunmadılar. Biz zaten çökmüşüz, sadece üstü süslenmiş bir çöküş. Ben 20 milyonluk şehirde aylık 400 milyar ciro yapıyorsam burada bir sıkıntı vardır babacım kusura bakma. Kimse kusura bakmasın, sen de, o da, bu da. Artık eskisi gibi değil, bankalarla dönen bir millet var, bir yandan pkk belası, bir yandan suriyeliler. Hayırlı olsun diyelim, kendinizi kurtarmaya bakın. Okuyun, gelişin en azından bu memleketin avellerine ihtiyacınız olmaz. Eski bir Türkiye'ye müptelayım bu sırada, Ecevit'e kasa atan adamlardan en fazla 100-200 tane vardı, şimdi milyonlarca varda sesi çıkmıyor. Kurban olayım Ecevit'e CHP'li olmama rağmen, fakirdikte mutluyduk kardeşim. Ama biliyorum ki 2023 ile övünenler, bizden daha çok küfür edecekler iktidara.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı