Suriyelileri dövmek suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben herhangi bir şekilde hakaret etmedim. Başlığa cevap yazdım. İnsanları dövmek suçtur, milliyetine göre kanun olmaz.
Ve (!) koymanızı aşağılama gibi algıladım ilk okumam da o yüzden bir yanlış anlaşılma oldu kusura bakmayın yanlış anlamışım tamamen size lafım yok.

Onlar da senin benim gibi insan sonuçta... daha kendim inanmadım söylediklerime, pardon🤣

Durduk yere dövmem ama kasıtlı bir şey yapıyorsa zevk ala ala döverim:) Ama durduk yere de sataşmanın alemi yok. Sonuçta bu kadar imtiyaz ve hakları bunlara bizim kendi devletimiz verdi. Yani zaten devletimiz bizi bir güzel dövdü anlayacağınız🤣

Dövmek serbest olmalı bence. Nasıl olsa ekmek elden su gölden yaşıyorlar bari dövüp stres atalım da bir işe yaramış olsunlar, canlı kum torbası yerine geçerek!
Ne desem bilemiyorum size... Gerçekten düzgün insanlarda var sırf Suriyeli diye bütün insanlara ön yargılı bakmak onları insan yerine koymamak düzgün bir şeymi sizce?

Arkadaşlar sevebilir veya sevmeyebiliriz ama herhangi bir insana şiddet uygulamayı neden normalleştiriyoruz? Benim de çok sevdiğim söylenemez ama asla kimseyi hor görmemek, küçümsememek gerekir. Almanı dövmek suç mu diye sormaz kimse, Suriyeli olunca da bir farkı yok.

Ne desem bilemiyorum size... Gerçekten düzgün insanlarda var sırf Suriyeli diye bütün insanlara ön yargılı bakmak onları insan yerine koymamak düzgün bir şeymi sizce?
Ona bakarsan Türk olarak da bunları yapan her ülkeden var. Lakin kendi ülkeni savunmayıp kaçıp gelen buradaki olanaklardan hiç bir şey yapmadan yararlanıp o çocuğu bu çocuğu öldürüp tecavüz eden, 8-10 toplu serseri grubu olarak gezen kişileri ben ülkemde istemiyorum. İyileri de olsa kötüleri de olsa ülkeleri bura mı? Ben Türküm değil mi mülteci oldum Fransaya böyle bir şey yaptırmazlar direk öldürürler ülkeye almak zorunda bile değiliz iyi olsun kötü olsun ülke vatandaşı değil bunlar. İnsan yerine koyuyorum onların yerinde biz de olabiliriz de insan bari emek gösterir o senin dediğin kişiler 4.000.000 kişinin yüzde biri anca. Bırakın artık şu suriyeli savunmacılığını.

Arkadaşlar sevebilir veya sevmeyebiliriz ama herhangi bir insana şiddet uygulamayı neden normalleştiriyoruz? Benim de çok sevdiğim söylenemez ama asla kimseyi hor görmemek, küçümsememek gerekir. Almanı dövmek suç mu diye sormaz kimse, Suriyeli olunca da bir farkı yok.
Katılıyorum. Benimde çok sevdiğim söylenmez fakat düzgünce bir şeylere emek verip akşam evine ekmeğini götüren insanlar da var bu konuda onları da katarak yorum yapan arkadaşlar gördüm. Bence en kötüsü bu.

Suç değil. Hatta kahramanlık madalyası veriyorlar.

Ona bakarsan Türk olarak da bunları yapan her ülkeden var. Lakin kendi ülkeni savunmayıp kaçıp gelen buradaki olanaklardan hiç bir şey yapmadan yararlanıp o çocuğu bu çocuğu öldürüp tecavüz eden, 8-10 toplu serseri grubu olarak gezen kişileri ben ülkemde istemiyorum. İyileri de olsa kötüleri de olsa ülkeleri bura mı? Ben Türküm değil mi mülteci oldum Fransaya böyle bir şey yaptırmazlar direk öldürürler ülkeye almak zorunda bile değiliz iyi olsun kötü olsun ülke vatandaşı değil bunlar. İnsan yerine koyuyorum onların yerinde biz de olabiliriz de insan bari emek gösterir o senin dediğin kişiler 4.000.000 kişinin yüzde biri anca. Bırakın artık şu suriyeli savunmacılığını.
Suriye savunmacılığı değil yaptığım. Demeye çalıştığım şey o yüzde 1 lik kısım dediğiniz kısıma laf etmeniz. Diğerlerini bende sevmiyorum. Ülkelerine dönsünlerde kurtulalım. Dediniz her şeye katılıyorum fakat o yüzde 1 lik kısıma diğer pislikler yüzünden laf etmeniz iyi bir şey değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı