Suriyelileri dövmek suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nealarus

Kilopat
Yav bu suriyeliler ne zaman gidecek bu ülkeden? Ekmek almaya gidiyorum uyluyorlar, ellemiyorum. Okula gidiyorum uyluyorlar, gine ellemiyorum. 2 tane var, sürekli peşimde, nereye gitsem gelip kızdırıyorlar. Ellemiyorum. Şimdi gelelim asıl soruya, ben bunlari bir güzel pataklasam şuç işlemiş olur muyum? Yani karakolluk olma durumum var mı?

Şuç.(Ah moderatör) Şaka bir yana, kanunen yasak olsa da bence değil. Siyahiler yaşamından haberimiz bile yok rahatsız olmayalım diye plaja gelemezler bile. Suriyeliler sülalesi ile plaj da kıllı kıçıyla fink atıyor. Cezası neyse birine mi tecavüz etti iki katı ceza dayak belki de idam. Başka bir ülke de mülteci isen o ülkenin kuralına uyarsın. Ya seve seve ya da biliyorsunuz.

İnsan oldukları için suçtur sanırım (!)
Bence bütün suriyelilere böyle demek pek doğru bir şey değil.Tanıdığım çok iyi kalpli savaştan önceden beri Türkiyede yaşayan suriyeliler var.Bazıları gerçekten çalışarak emek vererek para kazanıyor , iyi kalpli ve düzgünler.
Fakat ne kadar düzgün yaşasalar savaştan önceden beri burada olsalar da şu an göze batmaya başladılar diğer pis suriyeliler yüzünden.
Yukarda arkadaş sadece yok +18 şeylerden felan anlıyorlar demiş fakat genelleme yapmış hepsi öyle değil kardeşim.Suçsuz insanlarada laf atmış oluyorsun genelleme yaparak asıl kötü şey budur.

Bence bütün suriyelilere böyle demek pek doğru bir şey değil.Tanıdığım çok iyi kalpli savaştan önceden beri Türkiyede yaşayan suriyeliler var.Bazıları gerçekten çalışarak emek vererek para kazanıyor , iyi kalpli ve düzgünler.
Fakat ne kadar düzgün yaşasalar savaştan önceden beri burada olsalar da şu an göze batmaya başladılar diğer pis suriyeliler yüzünden.
Ben herhangi bir şekilde hakaret etmedim. Başlığa cevap yazdım. İnsanları dövmek suçtur, milliyetine göre kanun olmaz.

Ben herhangi bir şekilde hakaret etmedim. Başlığa cevap yazdım. İnsanları dövmek suçtur, milliyetine göre kanun olmaz.
Hakaret konusunda sizden bahsetmemiştim. Yukarıda genelleme yaparak bütün ırka hakaret eden arkadaşa söyledim.

Dövmek serbest olmalı bence. Nasıl olsa ekmek elden su gölden yaşıyorlar bari dövüp stres atalım da bir işe yaramış olsunlar, canlı kum torbası yerine geçerek!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı